Zapłacą 240 tys. zł podatku? Co opowiadała żona prezydenta? » Trzecia rozprawa w procesie Pawła Adamowicza oskarżanego o podawanie nieprawdy w oświadczeniach mają... Piotr Czauderna alarmuje. Chronić przestrzeń Gdańska - koszty budżetu,... » Spór o podział 12 milionów złotych budżetu obywatelskiego - gdzie piaskownica, a gdzie ławki? - odwr... Znikają Dąbrowszczacy. Na Przymorzu będzie ulica Lecha Kaczyńskiego » Z mapy Gdańska znika siedem ulic. Oczywiście nie dosłownie. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich rozpor... Kiermasz Świąteczny w Oliwskim Ratuszu Kultury » W dniach 15-20 grudnia w Oliwskim Ratuszu Kultury odbędzie się Kiermasz Świąteczny. Dokonując zakupó... Dzień dla gdańskich hospicjów w Muzeum II Wojny Światowej » 16 grudnia dochód z biletów wstępu zakupionych przez zwiedzających Muzeum II Wojny Światowej zostani... Baśniowy świat zapałek Witolda Orzecha » Rozmowa z Witoldem Orzechem, podopiecznym Pomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, ... Sukces „Seniorów z energią”. Wiosną kolejna edycja programu Grupy Ener... » Uśmiechnięci, pełni życia, gotowi do działania i wdzięczni - tacy okazali się być uczestnicy pilotaż... 12. Doroczne Spotkanie Obywatelskie Gdańszczan » Po raz dwunasty w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej prezydent Paweł Adamowicz spotkał się z mieszkańca... Grudzień 1970 w filmie i w piosence » Dramat, który rozegrał się na ulicach Gdyni, Gdańska, Szczecina i Elbląga stał się niemal natychmias... Przystanków przybywa, pociągów ciągle mało » Uroczyście otwarto nowe przystanki Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny....
Reklama

Ocena użytkowników: / 16
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 grudnia 2017 08:53

altWesprę Borusewicza.


Jego pamięć bowiem szwankuje, ale niedogodność tę maskuje koniunkturalnym wzmożeniem.


Rozczula publiczność obwieszczając półgębkiem współczesną troskę o stan składek społecznych. Wicemarszałek smrodzi, że w gdańskiej spółce energetycznej próbują wymigać się od rygorów nowych składek na ZUS. Co nie jest prawdą - jest politycznym donosem na "dobrą zmianę".


Prawdą jest, że kiedy marszałek Borusewicz z nadmiaru roboty nie wysiadał z samolotu bijąc rekordy przelotów na trasie Gdańsk - Warszawa, menedżerowie z jego dzielnicy POlitycznej gremialnie zmieniali formuły zatrudnienia. Z nich zaś czerpali większą radość niż prezes ZUS.


Brali też sobie do pomocy doradców, którym za opiniowanie pomysłów i dobrą reprezentację spółki płacili 50 700 złotych miesięcznie. Czyli więcej niż marszałkowi za marszałkowanie, w tym w samolocie, płaciło państwo polskie. Rozwiązanie takiej przykładowej umowy wymagało bezwarunkowego wypłacenia 9 pensji - dokładnie 456 300 złotych. Co w Gdańsku zaszło.


Rozum marszałka pochłonięty był wtedy sprawami wagi państwowej, a władza była słuszna i słuszne miała kadry. Marszałka nie frapowały wówczas publicznie miliardowe straty poniesione na złożu Yme przez koncern paliwowy. Będąc historykiem a nie ekonomistą wiedział, że to tylko epizod w dziejach. Prezesa tej straty uwielbiał i chronił swoim towarzystwem. Podobnie jak zatrudnianie w bliskiej jego sercu spółce paliwowej byłych funkcjonariuszy SB, KW PZPR, czy administracji stanu wojennego. Byłym przeciwnikom okazywał więc atencję, oni bowiem żadnych zmian, w tym dobrych, wprowadzać już nie chcieli.


Ból współistnienia łagodziło wtedy dobre funkcjonowanie biura marki.


Dziś Energa i Lotos mają się dobrze, a marszałek dużo gorzej.


Skazany na samodzielność zachowuje się nieporadnie i objawia kłopoty z pamięcią, która nie nadąża...

Marek Formela

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Sport w szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam