Grzegorz Strzelczyk: Miasto nie jest biznesmenem » Z Grzegorzem Strzelczykiem, radnym PiS rozmawia Artur S. Górski- Czy dzieciom i młodzieży z Gdańska ... Ponad 8 mln złotych na reklamy Gdańska - prof. Czauderna pyta prezyden... » Dobra propaganda, to propaganda skuteczna. Liczona ilością odsłon stron i podstron, materiałów zamie... Bunt gdańskiego barona - Adamowicz sam(o)rządzi » Oskarżony o składanie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych i podejrzewany o oszustwa podatkowe,pozb... Beton na boiskach AWFiS » Maklerzy umysłów czy Parceli Dziwna sytuacja w oliwskiej AWFiS. Na wniosek uczelni procedowany j... Oświadczenie Piotra Dudy » Koleżanki i Koledzy, Członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność", cora... J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! » Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezydenta Sopotu. -W programie na ż... Co ustali prokurator? - Grunwaldzka 597 » Sprzedaż przy ul. Grunwaldzkiej 597 w Oliwie jest badana przez prokuraturę. Sprawdzana jest sama tra... Tlen jako opium? » ”Tlen” od czasu swojego powstania (rok 2003) przewędrował już przez wiele polskich teatrów (również ... Karol Rabenda: Mam plan dla Gdańska » Konieczny jest zwrot ku mieszkańcom, traktowanym przez włodarza jak najemcyZ Karolem Rabendą, wicepr... Impulsy płyną z Tel Awiwu - wywiad z Leszkiem Millerem » W zachowaniu Polaków wobec Żydów w czasie wojny mieliśmy wszelkie możliwe postawy. Od pięknych i her...
Reklama

Ocena użytkowników: / 28
SłabyŚwietny 
czwartek, 07 grudnia 2017 08:53

altWesprę Borusewicza.


Jego pamięć bowiem szwankuje, ale niedogodność tę maskuje koniunkturalnym wzmożeniem.


Rozczula publiczność obwieszczając półgębkiem współczesną troskę o stan składek społecznych. Wicemarszałek smrodzi, że w gdańskiej spółce energetycznej próbują wymigać się od rygorów nowych składek na ZUS. Co nie jest prawdą - jest politycznym donosem na "dobrą zmianę".


Prawdą jest, że kiedy marszałek Borusewicz z nadmiaru roboty nie wysiadał z samolotu bijąc rekordy przelotów na trasie Gdańsk - Warszawa, menedżerowie z jego dzielnicy POlitycznej gremialnie zmieniali formuły zatrudnienia. Z nich zaś czerpali większą radość niż prezes ZUS.


Brali też sobie do pomocy doradców, którym za opiniowanie pomysłów i dobrą reprezentację spółki płacili 50 700 złotych miesięcznie. Czyli więcej niż marszałkowi za marszałkowanie, w tym w samolocie, płaciło państwo polskie. Rozwiązanie takiej przykładowej umowy wymagało bezwarunkowego wypłacenia 9 pensji - dokładnie 456 300 złotych. Co w Gdańsku zaszło.


Rozum marszałka pochłonięty był wtedy sprawami wagi państwowej, a władza była słuszna i słuszne miała kadry. Marszałka nie frapowały wówczas publicznie miliardowe straty poniesione na złożu Yme przez koncern paliwowy. Będąc historykiem a nie ekonomistą wiedział, że to tylko epizod w dziejach. Prezesa tej straty uwielbiał i chronił swoim towarzystwem. Podobnie jak zatrudnianie w bliskiej jego sercu spółce paliwowej byłych funkcjonariuszy SB, KW PZPR, czy administracji stanu wojennego. Byłym przeciwnikom okazywał więc atencję, oni bowiem żadnych zmian, w tym dobrych, wprowadzać już nie chcieli.


Ból współistnienia łagodziło wtedy dobre funkcjonowanie biura marki.


Dziś Energa i Lotos mają się dobrze, a marszałek dużo gorzej.


Skazany na samodzielność zachowuje się nieporadnie i objawia kłopoty z pamięcią, która nie nadąża...

Marek Formela

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezy ...
J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Prezydenci ministrów Prezydenci ministrów
Mateusz Morawiecki został 16 - a właściwie 17, bo M.F. Rakowski, kt ...
Prezydenci ministrów
Lechii sześć - drużyna jedna! Lechii sześć - drużyna jedna!
Biało-zieloną drużynę piłkarską obsługuje 5 spółek i fundacja ...
Lechii sześć - drużyna jedna!

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci
Sztukę prof. Wiesława Zaremby zawsze charakteryzuje doskonały rysun ...
Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...
Odkrywanie tajemnic spod ogona

Sport w szkole

Program ferii z GZSiSS Program ferii z GZSiSS
Od 29 stycznia do 9 lutego w województwie pomorskim dzieci i młodzie ...
Program ferii z GZSiSS
Młody jazz 3-miasta Młody jazz 3-miasta
21 lipca w Ogrodzie Muzeum Miasta Sopotu wystąpi Tomasz Chyła Quinte ...
Młody jazz 3-miasta
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II 30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam