Akapit wydawcy: Tele-wizje Adamowicza - Wybrzeze24.pl
Dwaj biznesmeni mieli korumpować prezydenta Adamowicza » Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli czynnie korumpować... Lewica w Gdańsku z "thatcherystą" » Dr Andrzej Ceynowa otrzymał poparcie rady wojewódzkiej SLD na Pomorzu do startu w wyborach samorządo... Westerplatte nie powinno i nie może się stać zarzewiem konfliktu » 15 sierpnia br. w Dzień Wojska Polskiego, ustanowionego na cześć zwycięstwa polskiego oręża nad bols... Fundacja I See You podsumowała 7 miesięcy działania » W piątek 3 sierpnia odbyło się spotkanie Podopiecznych i Sympatyków Fundacji I See You. Miejscem spo... Niemcy nie sprzedadzą udziałów w GPEC nawet za 800 mln zł » 185 milionów euro zaproponowane przez Polską Grupę Energetyczną za niemieckie większościowe udziały ... Rozpad PO w Gdańsku » Paweł Adamowicz konsekwentnie demoluje gdańską PO, swoją macierzystą partię, której był do czasu pow... Piotr Czauderna: Czas odbić Gdańsk z rąk aroganckiej władzy » Z prof. dr hab. nauk med. Piotrem Czauderną, chirurgiem dziecięcym, radnym Miasta Gdańska, członkiem... Radna Wirska apeluje do Adamowicza » Radna Anna Wirska wystosowała apel do prezydenta Pawła Adamowicza. Szanowny Panie Prezydencie,apeluj... Taxi z urzędu » Jaśnie państwo z gdańskiego magistratu. Samochody służbowe traktują jak taksówki na telefon. Każą si... Wskaźniki rozwoju Energi w górę! » Grupa Energa odnotowała w pierwszym półroczu tego roku wzrost zysku netto do 557 mln zł oraz wzrost ...
Reklama
Niemcy nie sprzedadzą udziałów w GPEC nawet za 800 mln zł
sobota, 11 sierpnia 2018 13:53
Niemcy nie sprzedadzą udziałów w GPEC nawet za 800 mln zł
185 milionów euro zaproponowane przez Polską Grupę Energetyczną za ...
Zdunek Wybrzeże - Euro Finannce Polonia LIVE: 63:27 105:75
niedziela, 19 sierpnia 2018 12:05
Zdunek Wybrzeże - Euro Finannce Polonia LIVE: 63:27 105:75
O godz. 17.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się m ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Sętowski to Sętowski
poniedziałek, 13 sierpnia 2018 07:38
Sętowski to Sętowski
Tworzy fantastyczne krajobrazy zaginionych miast o wysublimowanej, fin ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Ocena użytkowników: / 19
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 listopada 2017 11:28

altRaczej polityczne wyrachowanie niż skleroza.


W każdym razie i przy każdej okazji Paweł Adamowicz zapewnia, że media publiczne, jak za komunizmu kiedy się kształcił i podróżował do USA, są reżimowe - są "zaprzeczeniem mediów publicznych".


Prezydent jest dzielny, więc nie udaje jak wielu, że nie było zamachu na wolne media. A skoro PiS kolonizuje instytucje, skoro jego kandydaci na prezydentów kryją się w studiach telewizji Jacka Kurskiego - bez epitetów lub z epitetem w zależności od kondycji własnej i pory dnia -która codziennie ich pokazuje, to obronę demokracji P. Adamowicz wziął na siebie osobiście.


Nie zawsze jednak było tak źle.


Jest listopad 2014 roku, kilka dni do wyborów. W komfortowym studiu TVG kryją się trzej prezydenci obgryzający leniwie "Kość niezgody" pod batutą red. Janusza Trusa. To trzech "pomorskich muszkieterów", "panów czcigodnych", których los wnet w rękach wyborców, żadna tam debata z oszołomami z opozycji. Sami swoi.


Prowadzący pełen zachwytu nad ich pracą: "dobre bo Polskie, a jak pomorskie to jeszcze lepsze, z dnia na dzień nam się rozwija". Ale jest niepokój, bo to może ostatni raz tej władzy, bo grozi przeciętnemu wyborcy jakiś polityczny wybryk posłów i senatorów, jakaś kadencyjność, a przecież można sprawdzonych samorządowców i 50 lat wybierać. Tak marzy prowadzący, a goście uradowani.


I podaje łapę prezydentowi Gdańska.
"Pana obrzucono takim błotem, dobrzy ludzie wyrzucają panu różne rzeczy, musiał się pan tłumaczyć, że umie pan grać na giełdzie, że jest pan zaradny, że człowiek uczciwie zarabia pieniądze".


Tak niewątpliwie wygląda przyzwoita niereżimowa telewizja publiczna. Warto wtedy było płacić abonament, nawet można było siebie w nagrodę obejrzeć w transmisji każdego meczu gdańskiej Lechii w przyjaznej pogawędce z dyrektorem TVG, aktywistą Ordynackiej i zwierzchnikiem parkingu.
Tak to niewątpliwie była dobra publiczna telewizja realizująca art. 21 ustawy o radiofonii.


W tej sprawie rada programowa TVG jednomyślnie uznała, że ówczesna telewizja publiczna w Gdańsku unikała poważnych debat, dawała pierwszeństwo poglądom i opiniom urzędujących przedstawicieli administracji lokalnej przed propozycjami opozycji.


Dziś za taką telewizją w Gdańsku tęskni prezydent miasta, a jego partyjny kolega,Janusz Lewandowski, takiej telewizji domaga się w Brukseli.
Nie od dziś wiadomo, że dobra była tylko telewizja Jana Dworaka i Juliusza Brauna. Kiedy ten drugi hurtem zwalniał dziennikarzy Paweł Adamowicz nie czuł żadnego osobistego dyskomfortu, nie bronił ani ludzi, ani instytucji.


Co innego teraz, kiedy pytania o fałszywe oświadczenia majątkowe, 36 kont, darowizny od pradziadków, schowki domowe i oszustwa podatkowe frapują opinię publiczną. Tacy dziennikarze gorsi od komunistów, którzy wyginęli.


Trzeba być twardym i mieć własny portal za pieniądze niewłasne. Tam reżim redakcyjny wyklucza bazgranie o procesie prezydenta.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież