Oświadczenie Piotra Dudy » Koleżanki i Koledzy, Członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność", cora... J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! » Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezydenta Sopotu. -W programie na ż... Co ustali prokurator? - Grunwaldzka 597 » Sprzedaż przy ul. Grunwaldzkiej 597 w Oliwie jest badana przez prokuraturę. Sprawdzana jest sama tra... Tlen jako opium? » ”Tlen” od czasu swojego powstania (rok 2003) przewędrował już przez wiele polskich teatrów (również ... Karol Rabenda: Mam plan dla Gdańska » Konieczny jest zwrot ku mieszkańcom, traktowanym przez włodarza jak najemcyZ Karolem Rabendą, wicepr... Impulsy płyną z Tel Awiwu - wywiad z Leszkiem Millerem » W zachowaniu Polaków wobec Żydów w czasie wojny mieliśmy wszelkie możliwe postawy. Od pięknych i her... Prezes Obajtek z Energi do Orlenu » Jak podał PKN Orlen, w związku z powołaniem od 6 lutego br. Daniela Obajtka na stanowisko prezesa za... Na wokandzie sądu w Wejherowie - "Dla Gazety Gdańskiej " : Poszkodowan... » Sprawa Hansa G., Niemca, który zapowiadał, że „chce rozstrzelać Polaków i jest hitlerowcem” pojawiła... Odpowiedź Miasta na interpelację nie satysfakcjonuje radnej Anny Wirsk... » - Ponieważ Miasto Gdańsk obecnie nie dysponuje broszurą, nie mogę udzielić Pani wyjaśnień, dotyczący... Bożena Sikorska: Wolne niedziele – wreszcie czas dla rodziny » Zbliża się moment zmiany niedzielnych przyzwyczajeń wypoczynku wielu Polaków. Dotychczasowe spędzani...
Reklama

Ocena użytkowników: / 19
SłabyŚwietny 
czwartek, 16 listopada 2017 11:28

altRaczej polityczne wyrachowanie niż skleroza.


W każdym razie i przy każdej okazji Paweł Adamowicz zapewnia, że media publiczne, jak za komunizmu kiedy się kształcił i podróżował do USA, są reżimowe - są "zaprzeczeniem mediów publicznych".


Prezydent jest dzielny, więc nie udaje jak wielu, że nie było zamachu na wolne media. A skoro PiS kolonizuje instytucje, skoro jego kandydaci na prezydentów kryją się w studiach telewizji Jacka Kurskiego - bez epitetów lub z epitetem w zależności od kondycji własnej i pory dnia -która codziennie ich pokazuje, to obronę demokracji P. Adamowicz wziął na siebie osobiście.


Nie zawsze jednak było tak źle.


Jest listopad 2014 roku, kilka dni do wyborów. W komfortowym studiu TVG kryją się trzej prezydenci obgryzający leniwie "Kość niezgody" pod batutą red. Janusza Trusa. To trzech "pomorskich muszkieterów", "panów czcigodnych", których los wnet w rękach wyborców, żadna tam debata z oszołomami z opozycji. Sami swoi.


Prowadzący pełen zachwytu nad ich pracą: "dobre bo Polskie, a jak pomorskie to jeszcze lepsze, z dnia na dzień nam się rozwija". Ale jest niepokój, bo to może ostatni raz tej władzy, bo grozi przeciętnemu wyborcy jakiś polityczny wybryk posłów i senatorów, jakaś kadencyjność, a przecież można sprawdzonych samorządowców i 50 lat wybierać. Tak marzy prowadzący, a goście uradowani.


I podaje łapę prezydentowi Gdańska.
"Pana obrzucono takim błotem, dobrzy ludzie wyrzucają panu różne rzeczy, musiał się pan tłumaczyć, że umie pan grać na giełdzie, że jest pan zaradny, że człowiek uczciwie zarabia pieniądze".


Tak niewątpliwie wygląda przyzwoita niereżimowa telewizja publiczna. Warto wtedy było płacić abonament, nawet można było siebie w nagrodę obejrzeć w transmisji każdego meczu gdańskiej Lechii w przyjaznej pogawędce z dyrektorem TVG, aktywistą Ordynackiej i zwierzchnikiem parkingu.
Tak to niewątpliwie była dobra publiczna telewizja realizująca art. 21 ustawy o radiofonii.


W tej sprawie rada programowa TVG jednomyślnie uznała, że ówczesna telewizja publiczna w Gdańsku unikała poważnych debat, dawała pierwszeństwo poglądom i opiniom urzędujących przedstawicieli administracji lokalnej przed propozycjami opozycji.


Dziś za taką telewizją w Gdańsku tęskni prezydent miasta, a jego partyjny kolega,Janusz Lewandowski, takiej telewizji domaga się w Brukseli.
Nie od dziś wiadomo, że dobra była tylko telewizja Jana Dworaka i Juliusza Brauna. Kiedy ten drugi hurtem zwalniał dziennikarzy Paweł Adamowicz nie czuł żadnego osobistego dyskomfortu, nie bronił ani ludzi, ani instytucji.


Co innego teraz, kiedy pytania o fałszywe oświadczenia majątkowe, 36 kont, darowizny od pradziadków, schowki domowe i oszustwa podatkowe frapują opinię publiczną. Tacy dziennikarze gorsi od komunistów, którzy wyginęli.


Trzeba być twardym i mieć własny portal za pieniądze niewłasne. Tam reżim redakcyjny wyklucza bazgranie o procesie prezydenta.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezy ...
J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Prezydenci ministrów Prezydenci ministrów
Mateusz Morawiecki został 16 - a właściwie 17, bo M.F. Rakowski, kt ...
Prezydenci ministrów
Lechii sześć - drużyna jedna! Lechii sześć - drużyna jedna!
Biało-zieloną drużynę piłkarską obsługuje 5 spółek i fundacja ...
Lechii sześć - drużyna jedna!

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci
Sztukę prof. Wiesława Zaremby zawsze charakteryzuje doskonały rysun ...
Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...
Odkrywanie tajemnic spod ogona

Sport w szkole

Program ferii z GZSiSS Program ferii z GZSiSS
Od 29 stycznia do 9 lutego w województwie pomorskim dzieci i młodzie ...
Program ferii z GZSiSS
Młody jazz 3-miasta Młody jazz 3-miasta
21 lipca w Ogrodzie Muzeum Miasta Sopotu wystąpi Tomasz Chyła Quinte ...
Młody jazz 3-miasta
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II 30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam