Fotograficzna pasja Marii Kamenskiej » W piątek 12 października w Stacji Orunia GAK odbył się wernisaż wystawy fotografii Marii Kamenskiej.... W kadrach Adamowicza - "Zasłużony działacz ORMO" » Andrzej Schulz, członek ORMO od 1 maja 1974 do 1989 roku, od lipca 1983 dyrektor gabinetu wojewody g... Gdańska woda napędza młyny w Île-de-France » Kolejny rok przyniósł wysoki zysk 13,5 mln zł dla Saur Neptun Gdańsk, przedsiębiorstwa zajmującego s... Kacper Płażyński przedstawił swoje propozycje dla Przeróbki, Stogów, K... » W ramach cyklu spotkań "Lepiej w dzielnicy" we wtorek, 9 października, Kacper Płażyński, kandydat Zj... K. Płażyński i prezes Portu Gdańsk o plaży na Stogach » Kacper Płażyński, kandydat na prezydenta Gdańska, i Łukasz Greinke, prezes Portu Gdańsk, zapewnili, ... GPEC grzeje Lipsk » Coraz cieplej mieszkańcom Lipska, dopieszczanym przez Stadtwerke GPEC. Rok 2017 był dla saksońskiego... Kacper Płażyński: Samorząd powinien po prostu służyć mieszkańcom » Z Kacprem Płażyńskim, kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta Gdańska, rozmawia Artur S... Zielony dzień w Przedszkolu nr 77 » Zielony kolor dominował 3 października w Przedszkolu Nr 77 Dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym. Placówk... Gdańsk Tworzą Mieszkańcy przedstawił założenia programowe dotyczące sp... » Przywrócenie rangi lekcji wychowania fizycznego, konsultacje ze środowiskiem sportowym w sprawie roz... Program Kacpra Płażyńskiego dla gdańskiej oświaty » Budowa 10 żłobków i 5 przedszkoli, szkoły podstawowej dla 600 uczniów na Ujeścisku, dopłaty z budżet...
Reklama
GPEC grzeje Lipsk
czwartek, 04 października 2018 07:37
GPEC grzeje Lipsk
Coraz cieplej mieszkańcom Lipska, dopieszczanym przez Stadtwerke GPEC ...
MH Automatyka z Nowego Targu wraca
niedziela, 14 października 2018 20:47
MH Automatyka z Nowego Targu wraca
Po raz kolejny defensywa była decydująca w meczu MH Automatyki. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
poniedziałek, 08 października 2018 15:37
ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
Dobiega końca kolejna czteroletnia kadencja zarządu (2014-2018) Pols ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Akapit wydawcy: Pakt dla Stogów?

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
niedziela, 29 kwietnia 2018 08:37

altW sprawie Stogów mam większe zaufanie do cynizmu Adamowicza niż rada dzielnicy i 12 tysięcy obywateli, którzy podpisali petycję.


Pakt dla Stogów powstał w marcu 2016 roku.


Nie dotyczył mieszkańców, ich plaży, kąpieliska i lasku.


4 marca prezydent i przewodniczący rady nadzorczej portu w jednej głowie śle pismo do podwładnej Doroty Raben, prezes tego portu. Udając fajtłapę pyta o stanowisko w sprawie "rozwoju portu w kierunku wschodnim na wyspę Stogi, czyli w stronę kąpieliska i plaży na Stogach", dodając, że "rezerwa terenu w kierunku wschodnim jest jak najbardziej wskazana". Prezydent-przewodniczacy wie, że jest to kierunek wynikający wprost ze strategii DCT, a nie Rady Dzielnicy Stogi.


7 marca podobną literaturę otrzymuje Maciek Kwiatkowski, prezes DCT Gdańsk. Pismo wychodzi z Biura Rozwoju Gdańska, numer 239/16, ale prezes wie komu odpowiedzieć - odpowiada 11 marca prezydentowi i przewodniczącemu rady nadzorczej.


P. Adamowicz poznaje od interesariusza portu okoliczności już poznane, mianowicie że" DCT Gdańsk planując dalszy dynamiczny rozwój bierze pod uwagę rozbudowę w kierunku wschodnim, czyli w stronę kąpieliska i plaży na Stogach, a także w kierunku północno-wschodnim". I zwraca się z prośbą o "uwzględnienie w pracach planistycznych rozwoju DCT w kierunku Stogów, a także w głąb Zatoki Gdańskiej".


Prośba zostaje wysłuchana i 22 marca zamienia się we wniosek DCT do Biura Rozwoju Gdańska o przeznaczenie terenu plaży na Stogach w działkę "portowo-przemysłową".


Rada dzielnicy byłaby Adamowiczowi i jego politycznym powinowatym potrzebna, gdyby trzeba było nałożyć jakieś na Stogi szykany, ale nie w sprawach europejskich, których prezydent osobiście dogląda.


Właścicielem DCT Gdańsk jest Gdańsk Port Holdings SARL, spółka z Luksemburga, należąca Macquarie Group Ltd, adres bardzo przyzwoity - 46 Place Guillaume w stolicy przyjaznego podatnikom państwa.


Może tam trzeba pogadać o Stogach?

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież