Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiści... » Gdańsk pożegnał w sobotę prezydenta śp. Pawła Adamowicza. Tego dnia od południa Główne Miasto zamien... Pożegnalna uroczysta sesja Rady Miasta w Dworze Artusa ponad podziałam... » Radni trzech dzisiejszych klubów w Radzie Miasta Gdańska oraz radni, którzy w niej zasiadali od 1990... Apel Straży Miejskiej w związku z uroczystościami pogrzebowymi prezyde... » W związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Miasta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, które odbęd... Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza » W sobotę o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej odbędzie się msza pogrzebowa prezydenta Pawła Adamowicz... Wstrząs krwotoczny przyczyną zgonu prezydenta Adamowicza » Bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny - wynika ze ... Aleksandra Dulkiewicz zostanie komisarzem miasta » Aleksandra Dulkiewicz, pierwsza zastępczyni prezydenta Pawła Adamowicza otrzymała od premiera Mateus... Gdańszczanie uczcili pamięć prezydenta Pawła Adamowicza » Tysiące gdańszczan pojawiło się na Długim Targu, aby wziąć udział w Wiecu Przeciwko Nienawiści i Prz... Paweł Adamowicz nie żyje » Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska miał 54 lata. Został ugodzony przez bandytę nożem podcza... Solidarni z walczącym o życie Pawłem Adamowiczem » Ks. kanonik Ludwik Kowalski, proboszcz Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku zachęca do przybycia do Bazyli... Prezydent Paweł Adamowicz zaatakowany ostrym narzędziem na finale WOŚP » Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany ostrym narzędziem podczas finału WOŚP w Gdańsku...
Reklama
Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiścią
sobota, 19 stycznia 2019 21:32
Patron duchowy gdańskiej opozycji lat 70: Trzeba skończyć z nienawiścią
Gdańsk pożegnał w sobotę prezydenta śp. Pawła Adamowicza. Tego d ...
MH Automatyka rozgromiła Polonię Bytom przy pustych trybunach
piątek, 18 stycznia 2019 21:03
MH Automatyka rozgromiła Polonię Bytom przy pustych trybunach
W rozegranym w hali Olivia bez udziału publiczności i oprawy muzyczn ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
środa, 02 stycznia 2019 11:28
Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
Oliwski Ratusz Kultury przedstawi niebawem interesującą kolekcję ma ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
czwartek, 20 grudnia 2018 21:07
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
W nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Rumi 14 grudnia br. n ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Akapit wydawcy: Pakt dla Stogów?

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
niedziela, 29 kwietnia 2018 08:37

altW sprawie Stogów mam większe zaufanie do cynizmu Adamowicza niż rada dzielnicy i 12 tysięcy obywateli, którzy podpisali petycję.


Pakt dla Stogów powstał w marcu 2016 roku.


Nie dotyczył mieszkańców, ich plaży, kąpieliska i lasku.


4 marca prezydent i przewodniczący rady nadzorczej portu w jednej głowie śle pismo do podwładnej Doroty Raben, prezes tego portu. Udając fajtłapę pyta o stanowisko w sprawie "rozwoju portu w kierunku wschodnim na wyspę Stogi, czyli w stronę kąpieliska i plaży na Stogach", dodając, że "rezerwa terenu w kierunku wschodnim jest jak najbardziej wskazana". Prezydent-przewodniczacy wie, że jest to kierunek wynikający wprost ze strategii DCT, a nie Rady Dzielnicy Stogi.


7 marca podobną literaturę otrzymuje Maciek Kwiatkowski, prezes DCT Gdańsk. Pismo wychodzi z Biura Rozwoju Gdańska, numer 239/16, ale prezes wie komu odpowiedzieć - odpowiada 11 marca prezydentowi i przewodniczącemu rady nadzorczej.


P. Adamowicz poznaje od interesariusza portu okoliczności już poznane, mianowicie że" DCT Gdańsk planując dalszy dynamiczny rozwój bierze pod uwagę rozbudowę w kierunku wschodnim, czyli w stronę kąpieliska i plaży na Stogach, a także w kierunku północno-wschodnim". I zwraca się z prośbą o "uwzględnienie w pracach planistycznych rozwoju DCT w kierunku Stogów, a także w głąb Zatoki Gdańskiej".


Prośba zostaje wysłuchana i 22 marca zamienia się we wniosek DCT do Biura Rozwoju Gdańska o przeznaczenie terenu plaży na Stogach w działkę "portowo-przemysłową".


Rada dzielnicy byłaby Adamowiczowi i jego politycznym powinowatym potrzebna, gdyby trzeba było nałożyć jakieś na Stogi szykany, ale nie w sprawach europejskich, których prezydent osobiście dogląda.


Właścicielem DCT Gdańsk jest Gdańsk Port Holdings SARL, spółka z Luksemburga, należąca Macquarie Group Ltd, adres bardzo przyzwoity - 46 Place Guillaume w stolicy przyjaznego podatnikom państwa.


Może tam trzeba pogadać o Stogach?

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież