Radna Wirska pyta prezydenta o awarię w Przepompowni Ścieków Ołowianka » Anna Wirska, radna PiS w Radzie Miasta Gdańska, złożyła do prezydenta Pawła Adamowicza interpelację ... Rejs Niepodległości „Daru Młodzieży” » Legendarny żaglowiec „Dar Młodzieży” rozpoczął rejs dookoła świata dla uczczenia setnej rocznicy odz... Dwa zawiadomienia do prokuratury w związku ze sprawą działki radnego Z... » W związku ze sprawą bezprzetargowej transakcji pomiędzy Miastem Gdańskiem, a radnym Platformy Obywat... Mirosław Zdanowicz zrzekł się mandatu radnego, ale jednak to rozważy » Po nagłośnieniu sprawy prowadzenia przez Mirosława Zdanowicza działalności gospodarczej na działce n... IV Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II » IV Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II odbyła się w sobotę 19 maja w budynku Gimnaz... Zabawa i nauka podczas Nocy Muzeów w Muzeum II Wojny Światowej » Tysiące osób w nocy z 19 na 20 maja podczas Europejskiej Nocy Muzeów skorzystało z zaproszenia i odw... Skandal w Sali BHP: dwa wrogie obozy » Sala BHP, symbol porozumienia i dogadania się "jak Polak z Polakiem", była świadkiem gorszących scen... Żywioł ogrodniczych zakupów » Szesnasta Ogólnopolska Wystawa Ogrodnicza połączona z kiermaszem "WIOSNA W OGRODZIE" przyciągnęła do... Kacper Płażyński pyta Pawła Adamowicza » W związku z awarią Stacji Przepompownia Ołowianka Kacper Płażyński przedstawił listę 7 pytań do prez... Pomorskie szkoły walczą ze smogiem » Ponad 700 dzieci uczy się jak poprawić jakość powietrza w swoim otoczeniu. Kwietne łąki neutralizują...
Reklama
Sławomir Neumann: Gdańsk jest naszym oczkiem w głowie
czwartek, 17 maja 2018 19:32
Sławomir Neumann: Gdańsk jest naszym oczkiem w głowie
Z posłem Sławomirem Neumannem, liderem PO na Pomorzu i szefem Klubu ...
Kolejna wpadka Zdunek Wybrzeże na swoim torze
niedziela, 20 maja 2018 16:45
Kolejna wpadka Zdunek Wybrzeże na swoim torze
Takiego wyniku nie spodziewali się chyba nawet najwięksi pesymiści. ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Andrzej Piwarski kończy 80 lat
wtorek, 24 kwietnia 2018 09:08
Andrzej Piwarski kończy 80 lat
Związek Polskich Artystów Plastyków w Gdańsku zorganizował wystaw ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
niedziela, 29 kwietnia 2018 08:37

altW sprawie Stogów mam większe zaufanie do cynizmu Adamowicza niż rada dzielnicy i 12 tysięcy obywateli, którzy podpisali petycję.


Pakt dla Stogów powstał w marcu 2016 roku.


Nie dotyczył mieszkańców, ich plaży, kąpieliska i lasku.


4 marca prezydent i przewodniczący rady nadzorczej portu w jednej głowie śle pismo do podwładnej Doroty Raben, prezes tego portu. Udając fajtłapę pyta o stanowisko w sprawie "rozwoju portu w kierunku wschodnim na wyspę Stogi, czyli w stronę kąpieliska i plaży na Stogach", dodając, że "rezerwa terenu w kierunku wschodnim jest jak najbardziej wskazana". Prezydent-przewodniczacy wie, że jest to kierunek wynikający wprost ze strategii DCT, a nie Rady Dzielnicy Stogi.


7 marca podobną literaturę otrzymuje Maciek Kwiatkowski, prezes DCT Gdańsk. Pismo wychodzi z Biura Rozwoju Gdańska, numer 239/16, ale prezes wie komu odpowiedzieć - odpowiada 11 marca prezydentowi i przewodniczącemu rady nadzorczej.


P. Adamowicz poznaje od interesariusza portu okoliczności już poznane, mianowicie że" DCT Gdańsk planując dalszy dynamiczny rozwój bierze pod uwagę rozbudowę w kierunku wschodnim, czyli w stronę kąpieliska i plaży na Stogach, a także w kierunku północno-wschodnim". I zwraca się z prośbą o "uwzględnienie w pracach planistycznych rozwoju DCT w kierunku Stogów, a także w głąb Zatoki Gdańskiej".


Prośba zostaje wysłuchana i 22 marca zamienia się we wniosek DCT do Biura Rozwoju Gdańska o przeznaczenie terenu plaży na Stogach w działkę "portowo-przemysłową".


Rada dzielnicy byłaby Adamowiczowi i jego politycznym powinowatym potrzebna, gdyby trzeba było nałożyć jakieś na Stogi szykany, ale nie w sprawach europejskich, których prezydent osobiście dogląda.


Właścicielem DCT Gdańsk jest Gdańsk Port Holdings SARL, spółka z Luksemburga, należąca Macquarie Group Ltd, adres bardzo przyzwoity - 46 Place Guillaume w stolicy przyjaznego podatnikom państwa.


Może tam trzeba pogadać o Stogach?

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież