Rachunek za nowe kodeksy pracy: skręt ku liberalizmowi? » Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy do 15 marca br. zakończy przygotowanie projektów kodeksów indywidu... Mównica bezpłatna - rzecznik na służbie » Służbowy samochód, służbowy rzecznik, mównica w foyer Europejskiego Centrum Solidarności. Obywatel P... Sławomir Neumann: Adamowicz miał swoje powody by kandydować » Z posłem Sławomirem Neumannem, liderem Platformy Obywatelskiej na Pomorzu rozmawia Artur S. Górski- ... Grzegorz Strzelczyk: Miasto nie jest biznesmenem » Z Grzegorzem Strzelczykiem, radnym PiS rozmawia Artur S. Górski- Czy dzieciom i młodzieży z Gdańska ... Ponad 8 mln złotych na reklamy Gdańska - prof. Czauderna pyta prezyden... » Dobra propaganda, to propaganda skuteczna. Liczona ilością odsłon stron i podstron, materiałów zamie... Bunt gdańskiego barona - Adamowicz sam(o)rządzi » Oskarżony o składanie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych i podejrzewany o oszustwa podatkowe,pozb... Beton na boiskach AWFiS » Maklerzy umysłów czy Parceli Dziwna sytuacja w oliwskiej AWFiS. Na wniosek uczelni procedowany j... Oświadczenie Piotra Dudy » Koleżanki i Koledzy, Członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność", cora... J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! » Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezydenta Sopotu. -W programie na ż... Co ustali prokurator? - Grunwaldzka 597 » Sprzedaż przy ul. Grunwaldzkiej 597 w Oliwie jest badana przez prokuraturę. Sprawdzana jest sama tra...
Reklama

Ocena użytkowników: / 18
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 15 stycznia 2018 10:59

altŻartowniś z prezydenta.


Wydał oświadczenie. Z tekstu wynika, że liczy na poczucie humoru lub intelektualną niesprawność Gdańszczan.


Których kocha, bo dają mu od 20 lat dobrze płatną pracę. Ona zaś zapewnia mu wiarygodność kredytową.


Od razu zauważył, że nowe zarzuty są podobne do poprzednich. Podobne czyli nieco inne, ale różnice tai. Dworując sobie z prokuratora pyta dowcipnie...
"Czy można coś zataić na rachunku bankowym?"
Prokurator uważa, że można.


Bo czy można na przykład na żądanie organu uprawnionego nie podać numerów rachunków, na których zgromadzono 450 tys. złotych? Drobne takie w mieszczańskiej przyzwoitej rodzinie giną czasem z pola widzenia, ale przecież PIT - wspólny z małżonką lub własny - przy składaniu rocznych zeznań o dochodach, nawet detalicznych, każdemu przypomina. A może PIT-u nie ma i stąd cały ten ambaras prokuratury? Bo przecież nikt w prokuraturze nie wątpi, że gdzieś ten PIT jest, a dochody prezydenta okupione są ciężką pracą! Stąd być może w planie śledztwa pomysł, by pomóc prezydentowi i poprosić go, choćby i w domu w Jelitkowskim Dworze, o poszukanie wspólnie potrzebnych dokumentów.
Z zachowaniem, rzecz jasna, umiaru i poszanowaniem godności osób...


"Nachodzenie mojego domu w godzinach nocnych".
Skarży się tymczasem prezydent publicznie na represje których doświadcza, zamiast radować się, że organ śledczy chce mu pomóc nawet w przeszukaniu mieszkania. Gdyby policja w Brukseli była tak chętna, to może i znalazłby się zaginiony czy podwędzony ongiś w hotelu laptop i nie byłoby teraz całej tej krępującej mitręgi?


Skarży się jako obywatel, bo jako radca prawny i człowiek światły wie doskonale co tam napisano w rozdziale XXV kodeksu postępowania karnego.
Wie mianowicie, że w celu znalezienia rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie można dokonać przeszukania mieszkania, osoby, a nawet odzieży prezydenta Gdańska. "Nachodzenie" jest możliwe kiedy postanowi tak prokurator albo sąd - i na ich polecenie. "Nachodzenie" w porze nocnej - między 22 a 6 rano - jest możliwe tylko w przypadkach nie cierpiących zwłoki. Można jednak w nocy kontynuować przeszukanie rozpoczęte przed 22 co zapewne mogłoby krępować sąsiadów prezydenta w zamkniętym osiedlu w Jelitkowie. Ktoś mógłby nawet pomyśleć nieopatrznie, że to rewizja...


"Nachodząc" więc prezydenta w którymś z jego lokali mieszkalnych liderzy projektu śledczego nie mogli działać podstępnie, lecz korzystając z przepisów prawa, które niepraktykujący prawnik P. Adamowicz mógł z roztargnienia przeoczyć.


Oświadczenie prezydenta oświetla tylko jego ułomność.

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezy ...
J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Prezydenci ministrów Prezydenci ministrów
Mateusz Morawiecki został 16 - a właściwie 17, bo M.F. Rakowski, kt ...
Prezydenci ministrów
Jagiellonia rozbiła bezbarwną Lechię - wynik Jagiellonia rozbiła bezbarwną Lechię - wynik
Kolejny słaby mecz zagrali piłkarze Lechii. Biało-zieloni przegrali ...
Jagiellonia rozbiła bezbarwną Lechię - wynik

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rosvita Stern: Kocham Sopot Rosvita Stern: Kocham Sopot
Tragiczne wspomnienia pani Rosvity wywołują olbrzymie emocje i nie p ...
Rosvita Stern: Kocham Sopot

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...
Odkrywanie tajemnic spod ogona

Sport w szkole

Program ferii z GZSiSS Program ferii z GZSiSS
Od 29 stycznia do 9 lutego w województwie pomorskim dzieci i młodzie ...
Program ferii z GZSiSS
Młody jazz 3-miasta Młody jazz 3-miasta
21 lipca w Ogrodzie Muzeum Miasta Sopotu wystąpi Tomasz Chyła Quinte ...
Młody jazz 3-miasta
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II 30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam