Mecenas Płażyński pozwał Jeronimo Martins Polska w imieniu zwolnionej ... » W imieniu gdańszczanki zwolnionej dyscyplinarnie przez spółkę Jeronimo Martins Polska pozew do Sądu ... PiS odsłania karty w wyborach do europarlamentu » Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kolejne nazwiska na swych listach wyborczych do europarlamentu.Â... Dama z bursztynem za 18 450 zł » Kancelaria prezydenta zapłaciła za nowe insygnia władzy prezydent Aleksandry Dulkiewicz 18 450 zł. Z... Magdalena Adamowicz rozpoczyna listem swoją kampanię wyborczą » Magdalena Adamowicz w ciągu dwóch miesięcy jakie minęły od tragicznej śmierci jej męża wyrosła na wa... Tadeusz Cymański: Urna prawdę nam powie » Z posłem Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), europosłem w latach 2009-2014 rozmawia Artur S. Gór... 979 kandydatów do Rad Dzielnic » 24 marca zostaną wybrane Rad Dzielnic na lata 2019-2023 w 34 dzielnicach Gdańska. Do Miejskiej Komi... 25. Targi Akademia » W ramach Święta Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się Targi AKADEMIA oraz DNI OTWARTE Uczelni.Targi AKA... Więcej pieniędzy na Pomorzu na endoprotezy i psychiatrię » Dodatkowe prawie 10 milionów złotych pomorski NFZ przeznaczy na wszczepianie endoprotez stawów biodr... Lotos nagrodził pracownice stacji paliw, które uratowały niemowlę » Pracownice stacji paliw Lotos, które uratowały niemowlę, zostały nagrodzone przez władze spółki. Pan... Święto Uniwersytetu Gdańskiego – otwarcie roku jubileuszowego 50-lecia... » 20 marca 2020 roku minie 50 lat od powstania Uniwersytetu Gdańskiego. Dziś to największa uczelnia w ...
Reklama
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
wtorek, 19 marca 2019 13:46
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielni ...
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
sobota, 23 marca 2019 22:18
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
Dużą niespodzianką zakończył się ostatni mecz rundy zasadniczej ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Halina Bajońska
poniedziałek, 18 marca 2019 16:34
Halina Bajońska
Należy do malarek, które jeszcze do dziś pojawiają się we wspomni ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Akapit wydawcy: Merdanie Platformą

Ocena użytkowników: / 22
SłabyŚwietny 
czwartek, 22 lutego 2018 18:45

altOgon zamerdał psem.


Interesant Neumann został przyjęty poza kolejką.


Paweł Adamowicz najpierw pokazał się socjalistą gdańskim, a następnie okazał Sławomirowi Neumannowi i jego partii, a swojej byłej partii, że ma już 24 podpisy podparcie. Plus to co usłyszał w sklepie.


Sygnatariuszy musiała przekonać objawiona publicznie przez panią sędzię Alinę Jachniewicz, Sąd Rejonowy Gdańsk Północ, "pozytywna opinia kryminologiczna" obwinionego Adamowicza.


Dlatego napisali, żeby "włodarzami naszych miast byli ludzie, którzy będą bronić państwa prawa, Konstytucji i praw samorządu terytorialnego". Rząd zaś atakuje,w tym atakuję gdańską ostoję zdrowej demokracji, koncentruje władzę w jednym ośrodku, "w sposób oczywisty uderza także w ustrój, pozycję i prawa samorządu terytorialnego".


Z bieżącej eksploatacji tych praw wynika także wiele dobrego dla części sygnatariuszy,którzy od lat współtworzą prywatną platformę obywatelską swojego patrona. Interesariusze jego władzy, delegowani do rozmaitych rad nadzorczych, artyści nagradzani i dofinansowywani szczodrze z kasy miejskiej, pogubieni w życiu sportowcy, którym funduje się halę lub dekoruje jakąś funkcją dla osłody emerytalnej, wreszcie beneficjenci różnych gestów władzy, a też osoby wierzące, że oskarżenie o fałsz w oświadczeniach majątkowych i zarzut oszustwa podatkowego to dla Gdańszczan dyrdymały.


Mając wśród swoich heroldów działaczy PZPR,szefów jakichś komisji ideologicznych, laureatów medali XXX lecia PRL i złotych krzyży zasługi przyznawanych przez towarzysza Henryka Jabłońskiego, można śmiało i wiarygodnie głosić, że Gdańsk jest miastem wolności, solidarności i tolerancji.


Byle trzymać się w swojej kupie.


Talent polityczny Adamowicza odbijał się zaś na sponiewieranym obliczu Neumanna. Obóz pomorskich bolszewików władzy właśnie się rozsypuje...
Pomyśleć - taka wielka partia obalona przez 24 parafki. Złożone, przez "można powiedzieć - autorytety".

Marek Formela


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież