Zapłacą 240 tys. zł podatku? Co opowiadała żona prezydenta? » Trzecia rozprawa w procesie Pawła Adamowicza oskarżanego o podawanie nieprawdy w oświadczeniach mają... Piotr Czauderna alarmuje. Chronić przestrzeń Gdańska - koszty budżetu,... » Spór o podział 12 milionów złotych budżetu obywatelskiego - gdzie piaskownica, a gdzie ławki? - odwr... Znikają Dąbrowszczacy. Na Przymorzu będzie ulica Lecha Kaczyńskiego » Z mapy Gdańska znika siedem ulic. Oczywiście nie dosłownie. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich rozpor... Kiermasz Świąteczny w Oliwskim Ratuszu Kultury » W dniach 15-20 grudnia w Oliwskim Ratuszu Kultury odbędzie się Kiermasz Świąteczny. Dokonując zakupó... Dzień dla gdańskich hospicjów w Muzeum II Wojny Światowej » 16 grudnia dochód z biletów wstępu zakupionych przez zwiedzających Muzeum II Wojny Światowej zostani... Baśniowy świat zapałek Witolda Orzecha » Rozmowa z Witoldem Orzechem, podopiecznym Pomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, ... Sukces „Seniorów z energią”. Wiosną kolejna edycja programu Grupy Ener... » Uśmiechnięci, pełni życia, gotowi do działania i wdzięczni - tacy okazali się być uczestnicy pilotaż... 12. Doroczne Spotkanie Obywatelskie Gdańszczan » Po raz dwunasty w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej prezydent Paweł Adamowicz spotkał się z mieszkańca... Grudzień 1970 w filmie i w piosence » Dramat, który rozegrał się na ulicach Gdyni, Gdańska, Szczecina i Elbląga stał się niemal natychmias... Przystanków przybywa, pociągów ciągle mało » Uroczyście otwarto nowe przystanki Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny....
Reklama

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 listopada 2017 21:48

altPorażka opozycji w Sopocie.


Do sukcesu zabrakło ok. 150 głosów.


Dziwnym trafem wniosek w sprawie referendum dość hurtowo postanowili podpisywać obywatele mieszkający poza miastem. Czyżby za obwodnicą Trójmiasta perypetie z Jackiem Karnowskim mogły wzbudzać aż takie zainteresowanie?


Jakkolwiek do tego doszło, rozliczne usterki w działalności prezydenta nie stały się na tyle emocjonalne, by poruszyć większą liczbę obywateli. Inna sprawa, że Małgorzata Tarasiewicz swoją inicjatywę realizowała w separacji z pozostałymi środowiskami sopockiej opozycji. Z różnych przyczyn, politycznych ale też osobistych, nad wolą współpracy dominowała chłodna wstrzemięźliwość, która wykluczała grę zespołową. Tarasiewicz miała widzów, ale nie miała zaangażowanych kibiców.


Meczu się nie wygrywa nie wychodząc na stadion.


Porażka idei referendum tylko wtedy otworzy drogę do zmian w Sopocie jeśli wszyscy znaczący uczestnicy opozycji, będą w stanie działać wspólnie i w porozumieniu na rzecz ekstradycji Karnowskiego z jego gabinetu.


Wymaga to innej niż dotychczasowa dzielności politycznej. Już sprawa przekazania kortów SKT w ręce STK, klubu założonego m.in. przez b. esbeka, członka ugrupowania wyborczego Karnowskiego, jego przedstawiciela do likwidacji SKT, winna była opozycję sopocką wybudzić z gnuśności.
Karnowski to zawodnik wagi ciężkiej. Technologię utrzymywania władzy w zamożnym mieście opanował do perfekcji.


Ale opozycja już ma 2850 głosów na koncie...


Marek Formela


 Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Sport w szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam