Agnieszka Trojok: Mieszkańcy mają zyskiwać, a nie tracić na rozwoju mi... » Rozmowa z Agnieszką Trojok, kandydatką do Rady Miasta Gdańska w okręgu nr 3 z listy PiS, pozycja nr ... Kazimierz Koralewski: Czy wyzwolimy się ze zbiorowego syndromu sztokho... » Z Kazimierzem Koralewskim, przewodniczącym Klubu Radnych PiS w Radzi Miasta Gdańska, radnym od 2000 ... Jak oddać głos by go nie zmarnować » Przed nami najważniejsze dla lokalnych ojczyzn wybory. Ich wynik zależy nie tylko od preferencji ucz... Zagadka okólnika czyli jak ubezpieczać w Gdańsku » Według informacji "Gazety Gdańskiej" Andrzej Bojanowski, wówczas zastępca prezydenta Gdańska ds. pol... III Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami » W środę, 17 października, na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Prawa i Administracji odbył się III... Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo? » Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji firmy budowlanej Robyg. W porannej ... Elżbieta Jachlewska: Lepszy Gdańsk jest możliwy, gdy my sami w to uwie... » Z Elżbietą Jachlewską, ekonomistką, aktywistką społeczną, feministką, jedną z liderek Inicjatywy Fem... Elżbieta Strzelczyk: Będę reprezentować problemy i kłopoty mieszkańców... » Rozmowa z Elżbietą Strzelczyk, kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na radną Gdańska z okręgu nr 5 obe... Spotkanie z książką dzieci z Przedszkola nr 77 i Przedszkola nr 81 » W Bibliotece Manhattan odbyło się spotkanie z książką, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola N... 65-lecie Koła PZW nr 4 Gdańsk-Portowa » 12 października w siedzibie Zarządu Okręgu PZW odbyło się spotkanie okolicznościowe z okazji 65 rocz...
Reklama
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
środa, 17 października 2018 21:24
Inwestor Adamowicz - luki w pamięci czy łgarstwo?
Paweł Adamowicz okłamał opinie publiczną w sprawie 37 tys. akcji f ...
Muzaj poprowadził Trefl do wygranej
środa, 17 października 2018 21:39
Muzaj poprowadził Trefl do wygranej
Po ponad dwugodzinnym dreszczowcu Trefl Gdańsk pokonał w ERGO Arena ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
poniedziałek, 08 października 2018 15:37
ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
Dobiega końca kolejna czteroletnia kadencja zarządu (2014-2018) Pols ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

O kinie przy kawie

Wim Wenders, Federico Fellini i Agnes Varda to bohaterowie kolejnych filmowych spotkań, które odbędą się w brzezieńskiej Projektorni Gdańskiego Archipelagu Kultury w ramach  „Jodowanego kina”. Już w najbliższy poniedziałek, 15 kwietnia, o godz. 18.00 zobaczymy „Lisbon Story” Wima Wendersa.To magiczne kino, którego bohaterem jest miasto – Lizbona. Poznajemy ją przez dźwięki, które wyławia i nagrywa bohater filmu Philip Winter, dźwiękowiec, który przyjeżdża do tego miasta na prośbę swojego przyjaciela, reżysera Fredricha Monroe. Okazuje się jednak, że jego przyjaciel – zaginął. Philip rozpoczyna zatem samotną wycieczkę po nieznanym mieście, zaprzyjaźniając się z dźwiękami tej europejskiej stolicy. Klimat filmu tworzy również muzyka zespołu Madredeus, który Wim Wenders zaprosił do współpracy. 

Co jeszcze czeka kinomanów w Projektorni?
– Do czerwca widzowie obejrzą filmy, które opowiadają o kinie i stanowią wypowiedzi ważnych europejskich reżyserów i reżyserki na temat ich twórczości. Projekcje poprzedzi krótkie wprowadzenie w historię kina i twórczości wybranej osoby, a ponieważ projekcje odbywają się w kawiarni klubu, widzowie zaproszeni są na kawę i herbatę – informuje Anna Miler z Projektorni.


alt


20 maja zatem wyświetlony zostanie film „Wywiad” Federico Felliniego, a 17 czerwca „Plaże Agnes" Agnes Vardy. Pokazy będą miały miejsce w każdy trzeci poniedziałek miesiąca. Wstęp 5 zł.

Projektornia GAK,
ul. Dworska 29a,
Gdańsk-Brzeźno
e-mail: projektornia@gak.gda.pl,
tel. 58 343 46 91

(UA)
fot. www.stopklatka.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież