SLD po wyborach - tylko emblemat czy... » Czy SLD na Pomorzu to tylko emblemat? Bardzo dobre indywidualne wyniki Joanny Senyszyn, Macieja Koby... Grzegorz Braun: Stworzyłem gdańszczanom możliwość wyboru » Z Grzegorzem Braunem, reżyserem, dokumentalistą, monarchistą, kandydatem na urząd prezydenta RP w 20... Słuchacze poznawali Radio Gdańsk "od kuchni" » Kilkaset osób odwiedził siedzibę Radia Gdańsk podczas Dnia Otwartego rozgłośni.W środę, 13 lutego, R... Niemiecki przedsiębiorca skazany za używanie języka nienawiści wobec P... » Niemiecki przedsiębiorca Hans G., prowadzący firmę w gminie Kosakowo, został skazany za szerzenie i ... Odwiedź Radio Gdańsk podczas Dni Otwartych » 13 i 22 lutego Radio Gdańsk zaprasza na Dni Otwarte. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi ludźmi, a po ... Architektura Biedronia - czy "Wiosna" nadeszła? » Partia "Wiosna" Roberta Biedronia, która zorganizowała swoją konwencję na Torwarze i notuje kilkunas... Premier Jan Olszewski dla "Gazety Gdańskiej": Byłem kandydatem neutral... » Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla "Gazety Gdańskiej", opublikowan... Troje kandydatów na prezydenta Gdańska » Aleksandra Dulkiewicz, Marek Skiba i Grzegorz Braun zmierzą się w przedterminowych wyborach na prezy... Obchody urodzin Artura Schopenhauera w Stacji Orunia » W piątek 22 lutego 2019 przypada 231. rocznica urodzin Artura Schopenhauera. Tego dnia w Stacji Orun... Wystawa w Oliwskim Ratuszu Kultury » Oliwski Ratuszu Kultury przygotował niezmiernie interesującą wystawę XIX i XX – wiecznego malarstwa ...
Reklama
Premier Jan Olszewski dla
niedziela, 10 lutego 2019 14:11
Premier Jan Olszewski dla
Fragmenty wywiadu z maja 1997 r. Marka Chorabika i Marka Formeli dla " ...
Do sześciu razy sztuka czyli MH Automatyka wreszcie pokonała GKS Tychy
wtorek, 19 lutego 2019 22:33
Do sześciu razy sztuka czyli MH Automatyka wreszcie pokonała GKS Tychy
Rekordowa widownia na trybunach hali Olivia, dobra gra i wygrana gdań ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
niedziela, 03 lutego 2019 17:03
Wojciech Kossak i gdańscy Czarni Huzarzy
Wojciecha Kossaka z Gdańskiem związała znajomość z Cesarzem Niemi ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Św. Jan Bosko patronem Rumi
poniedziałek, 28 stycznia 2019 11:11
Św. Jan Bosko patronem Rumi
W niedzielę 27 stycznia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspo ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

O kinie przy kawie

Wim Wenders, Federico Fellini i Agnes Varda to bohaterowie kolejnych filmowych spotkań, które odbędą się w brzezieńskiej Projektorni Gdańskiego Archipelagu Kultury w ramach  „Jodowanego kina”. Już w najbliższy poniedziałek, 15 kwietnia, o godz. 18.00 zobaczymy „Lisbon Story” Wima Wendersa.To magiczne kino, którego bohaterem jest miasto – Lizbona. Poznajemy ją przez dźwięki, które wyławia i nagrywa bohater filmu Philip Winter, dźwiękowiec, który przyjeżdża do tego miasta na prośbę swojego przyjaciela, reżysera Fredricha Monroe. Okazuje się jednak, że jego przyjaciel – zaginął. Philip rozpoczyna zatem samotną wycieczkę po nieznanym mieście, zaprzyjaźniając się z dźwiękami tej europejskiej stolicy. Klimat filmu tworzy również muzyka zespołu Madredeus, który Wim Wenders zaprosił do współpracy. 

Co jeszcze czeka kinomanów w Projektorni?
– Do czerwca widzowie obejrzą filmy, które opowiadają o kinie i stanowią wypowiedzi ważnych europejskich reżyserów i reżyserki na temat ich twórczości. Projekcje poprzedzi krótkie wprowadzenie w historię kina i twórczości wybranej osoby, a ponieważ projekcje odbywają się w kawiarni klubu, widzowie zaproszeni są na kawę i herbatę – informuje Anna Miler z Projektorni.


alt


20 maja zatem wyświetlony zostanie film „Wywiad” Federico Felliniego, a 17 czerwca „Plaże Agnes" Agnes Vardy. Pokazy będą miały miejsce w każdy trzeci poniedziałek miesiąca. Wstęp 5 zł.

Projektornia GAK,
ul. Dworska 29a,
Gdańsk-Brzeźno
e-mail: projektornia@gak.gda.pl,
tel. 58 343 46 91

(UA)
fot. www.stopklatka.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież