Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż... » Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim - wyłanianie 132 elektorów, którzy wskażą... Powołano Młodzieżową Radę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku » 20 października 2020 r. została zaprzysiężona Młodzieżowa Rada Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.2... Muzeum II Wojny Światowej wyróżnione w Konkursie na Wydarzenie Muzealn... » Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sy... Zmarł Adam Gotner, symbol tragedii Grudnia '70 » Adam Gotner, człowiek-symbol Grudnia '70 zmarł w piątek 16 października 2020 r. nad ranem po ciężkie... Obostrzenia i zmiany w Gdańsku w ramach czerwonej strefy » Gdańsk i całe Trójmiasto od soboty znajdują się w czerwonej. Na spotkaniu z mediami prezydent Aleksa... Zamknięcie sal obsługi w pomorskim NFZ » Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ informuje, że w związku z sytuacją epidemiczną na terenie województw... Piotr Madej: Na całe szczęście nie zlikwidowano sanepidu » Z Piotrem Madejem, przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Wojewódzkiej Sta... Gdańsk w strefie czerwonej » Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa w związku z ep... Igor Strzok: Parkingi czy zabytki? » Rozmowa z Igorem Strzokiem, Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków o przyszłości gdańskich inwestycji w ... Stanowcze stanowisko Solidarności w sprawie szkoły w Kokoszkach » Stanowisko Prezydium Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” ws...
Reklama
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
środa, 21 października 2020 19:25
Wybory elektorów na UG - J. Gwizdała wciąż...
Dziś początek kampanii wyborczej na Uniwersytecie Gdańskim -
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
wtorek, 20 października 2020 16:52
Piotr Szymko trenerem młodzieży i toromistrzem
Piotr Szymko wraca do Gdańska, aby pracować z młodzieżą. W
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
poniedziałek, 19 października 2020 21:23
Przypadkowa bramka pogrążyła Lechię
Trzeciej porażki w sezonie 2020/2021 doznali piłkarze Lechii.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
środa, 14 października 2020 13:33
Polskie malarstwo w Wolnym Mieście Gdańsku
Presja polityczna ze strony Niemiec w kształtowaniu gdańskiej

Foto "Kwiatki"

Foto
środa, 18 marca 2020 10:30
Foto
W marcu na chwilkę Pomorze odwiedziła

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zmiany w zasadach poruszania się hulajnogami

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 13 października 2020 17:18

Widok osób jadących na elektrycznych hulajnogach to widok coraz bardziej powszechny na ulicach. O ile jadący nie stanowią problemu, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku odnotował w okresie styczeń-wrzesień 2020 10 wypadków drogowych i 12 kolizji z udziałem osób poruszających się na hulajnogach, to parkowanie hulajnogi po zakończonej jeździe wzbudza duże emocje. Gdańsk zdecydował się rozwiązać ten problem.


Osoby jadące elektrycznymi hulajnogami to widok który nie budzi zdziwienia. Użytkownicy hulajnóg nie stanowią zbyt dużego zagrożenia w ruchu drogowym. - W okresie od 01 stycznia do 30 września bieżącego roku na terenie Gdańska doszło do 10 wypadków drogowych i 12 kolizji z udziałem osób poruszających się na hulajnogach elektrycznych. Sprawcami połowy tych zdarzeń były osoby poruszające się na hulajnogach, a najczęstszą przyczyną tych wypadków i kolizji było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu - poinformował nas Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.


O wiele więcej emocji budzi parkowanie hulajnogi po zakończonej jeździe. Bardzo często hulajnogi zostawiane są byle gdzie - na środku chodnika, na ścieżce rowerowej lub rzucone na trawnik. Trudno jednoznacznie stwierdzić czy to wynik niechlujstwa użytkowników czy ktoś dla "kawału" przewraca pozostawione hulajnogi.

alt


alt


Po rozmowach pracowników Urzędu Miejskiego z przedstawicielami firm wypożyczających elektryczne hulajnogi wypracowano rozwiązania. W październiku ma zostać wyznaczonych ponad 200 miejsc postojowych dla hulajnóg. Miasto wyznaczyło także pierwszy obszar, na którym obowiązywać będzie ograniczenie prędkości dla hulajnóg do 12 km/h. To obszar ograniczony ulicami: Długie Pobrzeże, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie i Podwale Staromiejskie.


Nowe zasady parkowania, a także ograniczenia prędkości na Głównym Mieście, mają zacząć obowiązywać pod koniec października.


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież