Nie żyje Piotr Świąc » Nie żyje Piotr Świąc, wieloletni dziennikarz gdańskiego ośrodka Telewizji Polskiej. Zmarł tragicznie... Elżbieta Rafalska: Nie trzeba pisać nam scenariuszy drogi życia i kari... » Z Elżbietą Rafalską, posłem do Parlamentu Europejskiego (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy), o... Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Sol... » Oświadczenie Stowarzyszenia „Godność“ w sprawie konfliktu Miasta z Solidarnością.Mija dwulecie rządó... Przyznanie Medali Stulecia Odzyskanej Niepodległości » Z inicjatywy dr. Karola Nawrockiego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Andrzej Papierz ... Dorwać wójta » Historia Daniela Obajtka przypomina fabułę filmu „Układ zamknięty”. Próbuje się zniszczyć człowieka,... Był sobie Tusk... - polityka i biznes » Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald Tusk wiedział, że powołana przez ... Nie żyje prof. Jerzy Limon » W wieku 70 lat zmarł prof. Jerzy Limon - anglista, literaturoznawca, pisarz, tłumacz i teatrolog, dy... Uzdrowiska wznawiają działalność » Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność. Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będ... Powołanie nowego arcybiskupa: z Białegostoku do Gdańska » Arcybiskup białostocki Tadeusz Wojda będzie nowym metropolitą gdańskim. Decyzję papieża Franciszka o... Grzelak akceptuje - Gdańsk karze "S" za... » Urzędnik Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w imieniu władz miasta Gdańska nałożył na “Solidarność” k...
Reklama
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
czwartek, 04 marca 2021 19:18
Był sobie Tusk... - polityka i biznes
Tajemniczy transfer prawa do albumu "Był sobie Gdańsk". Czy Donald
Trefl przypieczętował trzecie miejsce
niedziela, 07 marca 2021 22:10
Trefl przypieczętował trzecie miejsce
Siatkarze Trefla w ostatnim meczu rundy zasadniczej PlusLigi pokonali
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
sobota, 06 marca 2021 17:05
Podbeskidzie przerwało zwycięską serię Lechii
Lechia nie zdołała odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
wtorek, 23 lutego 2021 10:36
Kobiety w gdańskim malarstwie - Eva van Brelicq
Anna Bilińska, Sara Lipska, Zofia Stankiewicz, Pia Górska, Zofia

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Zmiany w zasadach poruszania się hulajnogami

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 13 października 2020 17:18

Widok osób jadących na elektrycznych hulajnogach to widok coraz bardziej powszechny na ulicach. O ile jadący nie stanowią problemu, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku odnotował w okresie styczeń-wrzesień 2020 10 wypadków drogowych i 12 kolizji z udziałem osób poruszających się na hulajnogach, to parkowanie hulajnogi po zakończonej jeździe wzbudza duże emocje. Gdańsk zdecydował się rozwiązać ten problem.


Osoby jadące elektrycznymi hulajnogami to widok który nie budzi zdziwienia. Użytkownicy hulajnóg nie stanowią zbyt dużego zagrożenia w ruchu drogowym. - W okresie od 01 stycznia do 30 września bieżącego roku na terenie Gdańska doszło do 10 wypadków drogowych i 12 kolizji z udziałem osób poruszających się na hulajnogach elektrycznych. Sprawcami połowy tych zdarzeń były osoby poruszające się na hulajnogach, a najczęstszą przyczyną tych wypadków i kolizji było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu - poinformował nas Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.


O wiele więcej emocji budzi parkowanie hulajnogi po zakończonej jeździe. Bardzo często hulajnogi zostawiane są byle gdzie - na środku chodnika, na ścieżce rowerowej lub rzucone na trawnik. Trudno jednoznacznie stwierdzić czy to wynik niechlujstwa użytkowników czy ktoś dla "kawału" przewraca pozostawione hulajnogi.

alt


alt


Po rozmowach pracowników Urzędu Miejskiego z przedstawicielami firm wypożyczających elektryczne hulajnogi wypracowano rozwiązania. W październiku ma zostać wyznaczonych ponad 200 miejsc postojowych dla hulajnóg. Miasto wyznaczyło także pierwszy obszar, na którym obowiązywać będzie ograniczenie prędkości dla hulajnóg do 12 km/h. To obszar ograniczony ulicami: Długie Pobrzeże, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie i Podwale Staromiejskie.


Nowe zasady parkowania, a także ograniczenia prędkości na Głównym Mieście, mają zacząć obowiązywać pod koniec października.


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież