Oczekiwanie na usunięcie zaćmy może być krótsze » Od 1 kwietnia Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje zabiegi usunięcia zaćmy bez limitów, co spowodowało... Żużel na miejskim stadionie » 10 lipca zapadł wyrok w wieloletnim przewodzie sądowym o użytkowanie wieczyste terenu, na którym zna... M. Adamowicz obdarowana mieszkaniami - majątkowe dossier nowych posłów » Magdalena Adamowicz udaje się do Brukseli z majątkiem wartym ok. 2 miliony euro. Leszek Miller, b. p... 759. Jarmark Św. Dominika » W dniach 27 lipca-18 sierpnia w Gdańsku będzie się odbywał 759. Jarmark Św. Dominika.Uroczyste rozpo... Sellin i Horała liderami PiS - zmiana na północ od Gdańska? » Jarosław Sellin w Gdańsku, Marcin Horała w Gdyni. Prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił nazwiska li... Inauguracja projektu "Muzeum na wodzie" » W sobotę 13 lipca z udziałem Jarosława Sellina, ministra Kultury i Dziedzictw Narodowego, posła Kazi... Marcin Strzelczyk: Koalicja lewicowa byłaby spójna programowo » Z Platformą Obywatelską, czy z lewicowymi ugrupowaniami. Ważą się decyzje dotyczące startu kandydató... POmorskie krętactwa - czyj to testament? » Aleksandra Dulkiewicz w rozmowie Radiem Gdańsk minęła się z prawdą w sprawie swojego członkostwa w r... Prezydent Dulkiewicz spotkała się z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha... » Przy Kawiarni Kuźnia spotkaniem z mieszkańcami Oruni - Św. Wojciecha - Lipiec prezydent Aleksandra D... Mieczysław Struk usłyszał sześć zarzutów poświadczenia nieprawdy w ośw... » Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało, że marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk ...
Reklama
M. Adamowicz obdarowana mieszkaniami - majątkowe dossier nowych posłów
środa, 17 lipca 2019 21:35
M. Adamowicz obdarowana mieszkaniami - majątkowe dossier nowych posłów
Magdalena Adamowicz udaje się do Brukseli z majątkiem wartym ok. 2 m ...
Fatalna inauguracja ligowa Arki
piątek, 19 lipca 2019 19:00
Fatalna inauguracja ligowa Arki
Gorzka pigułkę musieli przełknąć na inaugurację PKO Ekstraklasy ...
Bezbramkowa inauguracja Lechii w Łodzi
piątek, 19 lipca 2019 21:09
Bezbramkowa inauguracja Lechii w Łodzi
Lechia Gdańsk sezon 2019/2020 zaczęła od zdobycia punktu. Biało-zi ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ryszard Kowalewski – Dotykanie sensu istnienia
wtorek, 16 lipca 2019 19:53
Ryszard Kowalewski – Dotykanie sensu istnienia
Gdański artysta malarz Ryszard Kowalewski znany taternik, alpinista, ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
poniedziałek, 03 czerwca 2019 20:00
Udany Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 8 w Rumi
Goście, którzy zdecydowali się na przybycie na festyn do Ósemki z ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Miller: Na Pomorzu cennik jest królem w służbie zdrowia

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
środa, 21 października 2015 18:15

- Zdrowie nie może być towarem, a szpital nie może być fabryką - powiedział Leszek Miller odnośnie sytuacji w pomorskiej służbie zdrowia. Lider SLD, kandydat do Sejmu z listy Zjednoczonej Lewicy spotkał się razem z Barbarą Nowacką, liderką Zjednoczonej Lewicy z dziennikarzami w swoim biurze w Gdyni.- Dziś w pomorskich szpitalach królem jest cennik i przyjmuje się takich pacjentów, którzy gwarantują najniższe koszty, a najwyższy zysk. To jest skandal - odpowiedział  Leszek Miller, poseł SLD, kandydat na posła w okręgu nr 26 z listy Zjednoczonej Lewicy na pytanie "Gazety Gdańskiej" o sytuację w pomorskiej służbie zdrowia. - Coś co w kraju Unii Europejskiej, poważnym kraju środkowej części Europy nie powinno mieć miejsca. Jeśli Zjednoczona Lewica znajdzie się w odpowiednim stosunku w Sejmie, w odpowiedniej ilości w Sejmie, natychmiast to zmienimy. Zdrowie nie może być towarem, a szpital nie może być fabryką. Niestety tutaj królem jest cennik. Na wszystko jest cena.


altByły premier odpowiedział również na pytanie "Gazety Gdańskiej" o propozycje Zjednoczonej Lewicy dla seniorów, emerytów i rencistów. - Chcielibyśmy podnieść najniższe emerytury - powiedział Leszek Miller. - Chciałbym do tego dodać, że po pierwsze jesteśmy za tym żeby można było dziedziczyć świadczenia emerytalne - jeśli współmałżonek umiera to drugi przejmuje jego emeryturę; jesteśmy za tym, żeby zagwarantować przyjęcie przez lekarza pierwszego kontaktu najpóźniej w ciągu trzech dni od rejestracji; jesteśmy za tym, żeby najniższe świadczenia powiązać z najniższym wynagrodzeniem - w przyszłości, w perspektywie moglibyśmy ustalić taką triadę jeśli najniższe wynagrodzenie jest połową przeciętnego wynagrodzenia to najniższa emerytura powinna być na przykład 70 procent tego najniższego wynagrodzenia. Na wybrzeżu w kontaktach z ludźmi starszymi mam jeszcze taki projekt by zorganizować Fundusz Pomocy albo Fundusz Modernizacyjny. To byłyby środki dla tych emerytów i osób starszych, którzy nie mogą dostosować swojego mieszkania do potrzeb na przykład leczenia, nie mają takich pieniędzy, te środki mogłyby temu służyć. Mogłyby być wydawane przez samorządy albo mogłyby być ustanowione w corocznych ustawach budżetowych. My, Zjednoczona Lewica, mamy wiele propozycji dla emerytów i rencistów, wiedząc, że bardzo wielu z nich jest w bardzo trudnej sytuacji. Ponieważ też już reprezentuję pokolenie ludzi dojrzałych chciałbym powiedzieć, że wszyscy, także i z mojego pokolenia, nie powinni stracić żadnej okazji, żeby żyć aktywnie, żeby działać, żeby nie pozwolili się zamknąć w czterech ścianach swoich domów, żeby swoją energię, swoje umiejętności mogli przeznaczać na rozwój naszego kraju.


alt- My kandydujemy do Sejmu, aby o polityce społecznej, polityce prozdrowotnej, rynku pracy i dobrej edukacji, ale tej edukacji gwarantowanej, stabilnej i edukacji nowoczesnej mówić w Sejmie - powiedziała Barbara Nowacka, liderka koalicji wyborczej Zjednoczona Lewica. - I nie tylko mówić. Mamy przygotowane projekty składane w Sejmie tej kadencji odrzucane posłów PO, odrzucane przez posłów Prawa i Sprawiedliwości. Dziś twierdzą, że część rzeczy zrealizują w swoich programach. Lewica jest potrzebna w Sejmie, bo my nie patrzymy na to czy zbliża się kampania wyborcza. My politykę społeczną realizujemy i przygotowujemy ustawy dużo wcześniej. Wiemy jakie są potrzeby społeczne. Wiemy co zrobić żeby Polkom i Polakom żyło się lepiej. Wiemy co zrobić żeby edukacja była dobra. Wiemy co zrobić, aby gospodarka działała sprawnie. Gospodarka oparta na małych i średnich przedsiębiorstwach, gospodarka, która promuje ich, a nie żyjące dziś bardzo dobrze w Polsce korporacje, sklepy wielkopowierzchniowe i banki. Proponujemy taki system podatkowy, w którym ten polski przedsiębiorca będzie najlepiej konkurował z wielkimi przedsiębiorcami, sklepami. Proponujemy taki rynek pracy, na którym polski pracownik zarabiał godnie, nie będzie wyzyskiwany. Zajmujemy się polityką senioralną i zajmujemy się nią realnie. Bo trzeba pamiętać o tym, że solidarność ludzka to również godna starość, dbanie o osoby dzięki którym jesteśmy dziś tu gdzie jesteśmy. To doświadczenie starszych pokoleń pozwala nam osobom młodszym godnie żyć, dobrze się kształcić i być dumnym z tego że żyjemy w Polsce. Lewica w Sejmie zawsze będzie stała po stronie pracowników, ludzi pracy. Platforma i PiS niczym się nie różnią. Jedyną gwarancją państwa sprawiedliwego społecznie, państwa normalnego, państwa wolnościowego jest Zjednoczona Lewica.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież