Pożegnalna uroczysta sesja Rady Miasta w Dworze Artusa ponad podziałam... » Radni trzech dzisiejszych klubów w Radzie Miasta Gdańska oraz radni, którzy w niej zasiadali od 1990... Apel Straży Miejskiej w związku z uroczystościami pogrzebowymi prezyde... » W związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Miasta Gdańska śp. Pawła Adamowicza, które odbęd... Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza » W sobotę o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej odbędzie się msza pogrzebowa prezydenta Pawła Adamowicz... Wstrząs krwotoczny przyczyną zgonu prezydenta Adamowicza » Bezpośrednią przyczyną zgonu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był wstrząs krwotoczny - wynika ze ... Aleksandra Dulkiewicz zostanie komisarzem miasta » Aleksandra Dulkiewicz, pierwsza zastępczyni prezydenta Pawła Adamowicza otrzymała od premiera Mateus... Gdańszczanie uczcili pamięć prezydenta Pawła Adamowicza » Tysiące gdańszczan pojawiło się na Długim Targu, aby wziąć udział w Wiecu Przeciwko Nienawiści i Prz... Paweł Adamowicz nie żyje » Paweł Adamowicz nie żyje. Prezydent Gdańska miał 54 lata. Został ugodzony przez bandytę nożem podcza... Solidarni z walczącym o życie Pawłem Adamowiczem » Ks. kanonik Ludwik Kowalski, proboszcz Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku zachęca do przybycia do Bazyli... Prezydent Paweł Adamowicz zaatakowany ostrym narzędziem na finale WOŚP » Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany ostrym narzędziem podczas finału WOŚP w Gdańsku... Pożegnanie Waldemara Bartelika » Rodzina, przyjaciele, koledzy z siatkarskiego parkietu i współpracownicy z Energi pożegnali w minion...
Reklama
Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza
środa, 16 stycznia 2019 13:16
Program uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza
W sobotę o godz. 12.00 w bazylice Mariackiej odbędzie się msza pogr ...
Żużlowy terminarz sezonu 2019
czwartek, 17 stycznia 2019 14:36
Żużlowy terminarz sezonu 2019
W czwartek 17 stycznia poznaliśmy terminarz NICE 1. Ligi Żużlowej. ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
środa, 02 stycznia 2019 11:28
Oliwa w malarstwie i grafikach z kolekcji Andrzeja Walasa
Oliwski Ratusz Kultury przedstawi niebawem interesującą kolekcję ma ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
czwartek, 20 grudnia 2018 21:07
Od przedszkola uczą w „Ósemce” sportowej rywalizacji
W nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Rumi 14 grudnia br. n ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Śnieg sparaliżował Gdynię, a wozy do odśnieżania z pługami w górze

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 17 stycznia 2018 15:50

Wtorkowe (16 stycznia) pierwsze w tym roku opady śniegu sparaliżowały Trójmiasto, w tym i Gdynię. Być może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, podobne wszak sytuacje zdarzają się na całym świecie, gdyby nie to, że gdyńskie pługi zamiast odśnieżać – rozjeżdżały błotnisto-śniegową breję nie poprawiając warunków na ulicach.Takie zjawisko przynajmniej zauważyli kierowcy, którzy tkwili w kilometrowych korkach spowodowanych trudną sytuacją spowodowaną przez biały opad.
- Godzina 14:00 z minutami, na trasie Sopot – ul. Morska w Gdyni koleiny w śniegu na 10 cm, auta jadą 10 km/h. W pewnym momencie w Redłowie z naprzeciwka jedzie pług, myślę sobie – jest dobrze działają drogowcy. A tu niespodzianka – pług w górze, a koła ciężkiego sprzętu żłobią śliskie koleiny. Kilka kilometrów dalej ten sam obrazek. Może ktoś wyjaśni, po co wysyłać pługi, jak się ich nie używa tylko pogarsza sytuację? – zwrócił uwagę portalu wybrzeze24.pl jeden z Czytelników.


altaltSpostrzeżenie to przekazaliśmy gdyńskiemu magistratowi z prośbą o komentarz.
- Usługa związana z zimowym utrzymaniem jezdni dróg realizowana jest w ramach umów uwzględniających podział miasta na dziesięć części. W tej sytuacji zdarzać się może, że sprzęt jadący w wyznaczony rejon, przez krótki czas nie wykonuje pracy (pługowania, posypywania) – poinformowała Agata Grzegorczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gdyni. - Przy czym za dojazdy sprzętu do miejsca wykonywania pracy, gmina nie ponosi kosztów – dodaje.

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: