Spotkanie z książką dzieci z Przedszkola nr 77 i Przedszkola nr 81 » W Bibliotece Manhattan odbyło się spotkanie z książką, w którym wzięły udział dzieci z Przedszkola N... 65-lecie Koła PZW nr 4 Gdańsk-Portowa » 12 października w siedzibie Zarządu Okręgu PZW odbyło się spotkanie okolicznościowe z okazji 65 rocz... 100#WOLNOŚĆ z okazji stulecia odzyskania niepodległości i 60-lecia TVP... » W sobotę 13 października br. wieczorem w Gdańsku na placu przed Muzeum II Wojny Światowej zorganizow... Fotograficzna pasja Marii Kamenskiej » W piątek 12 października w Stacji Orunia GAK odbył się wernisaż wystawy fotografii Marii Kamenskiej.... W kadrach Adamowicza - "Zasłużony działacz ORMO" » Andrzej Schulz, członek ORMO od 1 maja 1974 do 1989 roku, od lipca 1983 dyrektor gabinetu wojewody g... Gdańska woda napędza młyny w Île-de-France » Kolejny rok przyniósł wysoki zysk 13,5 mln zł dla Saur Neptun Gdańsk, przedsiębiorstwa zajmującego s... Kacper Płażyński przedstawił swoje propozycje dla Przeróbki, Stogów, K... » W ramach cyklu spotkań "Lepiej w dzielnicy" we wtorek, 9 października, Kacper Płażyński, kandydat Zj... K. Płażyński i prezes Portu Gdańsk o plaży na Stogach » Kacper Płażyński, kandydat na prezydenta Gdańska, i Łukasz Greinke, prezes Portu Gdańsk, zapewnili, ... GPEC grzeje Lipsk » Coraz cieplej mieszkańcom Lipska, dopieszczanym przez Stadtwerke GPEC. Rok 2017 był dla saksońskiego... Kacper Płażyński: Samorząd powinien po prostu służyć mieszkańcom » Z Kacprem Płażyńskim, kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta Gdańska, rozmawia Artur S...
Reklama
GPEC grzeje Lipsk
czwartek, 04 października 2018 07:37
GPEC grzeje Lipsk
Coraz cieplej mieszkańcom Lipska, dopieszczanym przez Stadtwerke GPEC ...
MH Automatyka z Nowego Targu wraca
niedziela, 14 października 2018 20:47
MH Automatyka z Nowego Targu wraca
Po raz kolejny defensywa była decydująca w meczu MH Automatyki. Bia ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
poniedziałek, 08 października 2018 15:37
ZPAP - Spore oczekiwania, ale brak współpracy
Dobiega końca kolejna czteroletnia kadencja zarządu (2014-2018) Pols ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
wtorek, 11 września 2018 17:40
X Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Gdynia
Jubileuszowy Festiwal Niepokorni Niezłomni Wyklęci zacznie się w Gd ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Śnieg sparaliżował Gdynię, a wozy do odśnieżania z pługami w górze

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 17 stycznia 2018 15:50

Wtorkowe (16 stycznia) pierwsze w tym roku opady śniegu sparaliżowały Trójmiasto, w tym i Gdynię. Być może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, podobne wszak sytuacje zdarzają się na całym świecie, gdyby nie to, że gdyńskie pługi zamiast odśnieżać – rozjeżdżały błotnisto-śniegową breję nie poprawiając warunków na ulicach.Takie zjawisko przynajmniej zauważyli kierowcy, którzy tkwili w kilometrowych korkach spowodowanych trudną sytuacją spowodowaną przez biały opad.
- Godzina 14:00 z minutami, na trasie Sopot – ul. Morska w Gdyni koleiny w śniegu na 10 cm, auta jadą 10 km/h. W pewnym momencie w Redłowie z naprzeciwka jedzie pług, myślę sobie – jest dobrze działają drogowcy. A tu niespodzianka – pług w górze, a koła ciężkiego sprzętu żłobią śliskie koleiny. Kilka kilometrów dalej ten sam obrazek. Może ktoś wyjaśni, po co wysyłać pługi, jak się ich nie używa tylko pogarsza sytuację? – zwrócił uwagę portalu wybrzeze24.pl jeden z Czytelników.


altaltSpostrzeżenie to przekazaliśmy gdyńskiemu magistratowi z prośbą o komentarz.
- Usługa związana z zimowym utrzymaniem jezdni dróg realizowana jest w ramach umów uwzględniających podział miasta na dziesięć części. W tej sytuacji zdarzać się może, że sprzęt jadący w wyznaczony rejon, przez krótki czas nie wykonuje pracy (pługowania, posypywania) – poinformowała Agata Grzegorczyk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gdyni. - Przy czym za dojazdy sprzętu do miejsca wykonywania pracy, gmina nie ponosi kosztów – dodaje.

raz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: