Śnieg: Partia premiera będzie miała z kim przegrać - Wybrzeze24.pl
Westerplatte nie powinno i nie może się stać zarzewiem konfliktu » 15 sierpnia br. w Dzień Wojska Polskiego, ustanowionego na cześć zwycięstwa polskiego oręża nad bols... Fundacja I See You podsumowała 7 miesięcy działania » W piątek 3 sierpnia odbyło się spotkanie Podopiecznych i Sympatyków Fundacji I See You. Miejscem spo... Niemcy nie sprzedadzą udziałów w GPEC nawet za 800 mln zł » 185 milionów euro zaproponowane przez Polską Grupę Energetyczną za niemieckie większościowe udziały ... Rozpad PO w Gdańsku » Paweł Adamowicz konsekwentnie demoluje gdańską PO, swoją macierzystą partię, której był do czasu pow... Piotr Czauderna: Czas odbić Gdańsk z rąk aroganckiej władzy » Z prof. dr hab. nauk med. Piotrem Czauderną, chirurgiem dziecięcym, radnym Miasta Gdańska, członkiem... Radna Wirska apeluje do Adamowicza » Radna Anna Wirska wystosowała apel do prezydenta Pawła Adamowicza. Szanowny Panie Prezydencie,apeluj... Taxi z urzędu » Jaśnie państwo z gdańskiego magistratu. Samochody służbowe traktują jak taksówki na telefon. Każą si... Wskaźniki rozwoju Energi w górę! » Grupa Energa odnotowała w pierwszym półroczu tego roku wzrost zysku netto do 557 mln zł oraz wzrost ... Ultimatum „Solidarności” » „Solidarność” stawia rządowi PiS i sojuszników ultimatum do 29 sierpnia br. Dotychczas obóz dobrej z... Związkowcy tracą cierpliwość. Spec-spotkanie „Solidarności” z premiere... » Nadzwyczajne spotkanie Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” z premierem Mateuszem Morawieckim odbędzi...
Reklama
Niemcy nie sprzedadzą udziałów w GPEC nawet za 800 mln zł
sobota, 11 sierpnia 2018 13:53
Niemcy nie sprzedadzą udziałów w GPEC nawet za 800 mln zł
185 milionów euro zaproponowane przez Polską Grupę Energetyczną za ...
Zdunek Wybrzeże - Euro Finannce Polonia LIVE: 0:0 42:48
niedziela, 19 sierpnia 2018 12:05
Zdunek Wybrzeże - Euro Finannce Polonia LIVE: 0:0 42:48
O godz. 17.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się m ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Czerwone maki” pani Rosvity z Sopotu
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 09:28
„Czerwone maki” pani Rosvity z Sopotu
W sopockiej Państwowej Galerii Sztuki dobiegła końca wystawa malars ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
piątek, 29 marca 2013 15:26

Rozmowa z Jerzym Śniegiem, przewodniczącym Pomorskiej Rady Wojewódzkiej SLD- Czy SLD też wpisuje się w coraz szerszy ruch oburzonych?

Jerzy Śnieg: Od dawna! Rząd PO-PSL prowadzi politykę, która kompletnie ignoruje dialog ze społeczeństwem. To jest rząd prymatu ideologii liberalnej, a nie służby społecznej. Nikt w istocie rzeczy nie interesuje się i nie próbuję rozwiązywać najważniejszych problemów przeciętnych Polaków.


- Kwestia referendum w sprawie wieku emerytalnego?
Jerzy Śnieg: Miliony podpisów obywateli w tej sprawie zebrane przez różne środowiska zostały przez parlament, zdominowany przez koalicję, wyrzucone do kosza. To jest brak przyzwoitości w demokracji, brak słuchu, brak chęci do dialogu. To jest wystarczający powód do oburzenia, ale przecież nie jedyny. Wkoło mówimy o coraz większym bezrobociu, o rosnącym ubóstwie i już masowych wyjazdach za granicę młodych ludzi, którzy nie zamierzają w ogóle wracać.


- SLD na Pomorzu walczy o szpital w Kościerzynie, aktywnie walczyło o uczciwy system opłat za wywóz śmieci w Gdańsku.
Jerzy Śnieg: Złożyliśmy wniosek o ustąpienie wicemarszałek odpowiedzialnej za nadzór nad szpitalem w Kościerzynie, nasi działacze z terenu skupili uwagę organów ścigania, zostało wszczęte postępowanie w tej sprawie, szef partii zainteresował tą sprawą premiera Tuska. Mamy jedno publiczne pytanie w tej kwestii: zobowiązania w Kościerzynie wynoszą około 90 milionów złotych - albo więc ktoś kradnie albo leczy? Szpital nie jest fabryką, a zdrowie towarem. To przykład rynkowych urojeń PO, które nie uwzględniają wartości nadrzędnej, czyli losu człowieka.


alt


- Kościerzyna to świetny kąsek do prywatyzacji. Ładne nieruchomości, dobre kontrakty z NFZ.
Jerzy Śnieg: Jako SLD odwołujemy się do wykładni konstytucyjnej, która obywatelom zapewnia dostęp do bezpłatnej opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych, ze składek. Platforma Obywatelska uważa natomiast, że władza publiczna to ucieczka w komfort nieodpowiedzialności, więc pozbywa się wszystkiego co kłopotliwe. Przypadek szpitala publicznego w Kościerzynie obnaża rynkowe tendencje PO i ich całkowicie aspołeczny wymiar.


- Liczy Pan na opamiętanie?
Jerzy Śnieg: Liczę na zmianę nastrojów społecznych i... władzy. W kwietniu rozpoczynamy przygotowania do kampanii samorządowej. Podczas dwudniowej narady dokonamy przeglądu sytuacji w samorządach pomorskich, specyfikacji problemów i kierunków programowych. 1 maja spotkamy się na wielkiej manifestacji w Warszawie, a w czerwcu na kongresie lewicy sformułujemy socjaldemokratyczne przesłanie dla Polski.


- Uda się odebrać władzę PO?
Jerzy Śnieg: SLD to jedyna partia lewicy o stabilnej tożsamości i niepodważalnym dorobku, która mozolnie odbudowuje uznanie społeczne. W niedalekiej przyszłości partia premiera będzie miała z kim przegrać. Im szybciej to nastąpi to tym lepiej dla wszystkich Polaków. Dwukrotnie lewica wyprowadzała kraj z poważnej zapaści i zrobiła to skutecznie. Obecnie też jesteśmy przygotowani do podjęcia tego trudu. Niestety, do tego potrzebny jest mandat z optymalnym podziałem mandatów w sejmie. Dlatego zachęcam do głosowania na nas w najbliższych wyborach samorządowych, a przede wszystkim parlamentarnych. Na pewno się na nas nie zawiedziecie.
Rozmawiał GG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież