Ukrywali Żyda pod okiem gestapo » Roswita Stern, sopocka malarka, dziś na emeryturze, wykładowczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dzia... Jarosław Sellin: 4 czerwca lud się wypowiedział... » Z Jarosławem Sellinem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kandydate... Jest cień szansy na porozumienie ze strajkującymi nauczycielami » Największy od 26 lat strajk ogólnopolski w oświacie trwa. Co prawda jest cień szansy na porozumienie... Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC? » Alan Aleksandrowicz, fundator Gdańskiego Centrum Multimedialnego, dziś występującego pod szyldem Gda... Zmarł rektor Politechniki Gdańskiej prof. Jacek Namieśnik » W wieku 69 lat zmarł nagle prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej Specjalizował się w ... Antoni Szymański: Piątka senatora Szymańskiego » Z senatorem Antonim Szymańskim, kandydatem z listy Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego ... O historii Drukarni Gdańskiej w Stacji Orunia » Wykład profesora Andrzeja Romanowa o historii Drukarni Gdańskiej zainaugurował cykl wykładów i space... Tragedia lotu Tu-154M i niemoc państwa » Sobotniego poranka 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie Tu-154M o godzinie 8.41,06 zginął prezydent R... Strajk nauczycieli w Gdańsku: strajkuje ponad 4000 nauczycieli, dzieci... » W poniedziałek do rozpoczął się strajk pracowników oświaty. W Trójmieście przystąpiło do niego prawi... Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „S”: Proksa musi ode... » Rada Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” przyjęła jednogłośnie uchwałę ...
Reklama
Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC?
wtorek, 16 kwietnia 2019 08:24
Miejski krezus zastępcą Dulkiewicz - czy trafi do rady GPEC?
Alan Aleksandrowicz, fundator Gdańskiego Centrum Multimedialnego, dzi ...
Roman Józefowicz: Kibice czekają na sukces Lechii
sobota, 20 kwietnia 2019 07:18
Roman Józefowicz: Kibice czekają na sukces Lechii
Rozmowa z Romanem Józefowiczem, piłkarzem Lechii w latach 1979-1985, ...
Twierdza Gdańsk padła. Falstart Lechii w rundzie finałowej
sobota, 20 kwietnia 2019 15:59
Twierdza Gdańsk padła. Falstart Lechii w rundzie finałowej
Nie tak miała zacząć się runda finałowa dla Lechii. Biało-zielon ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Malarskie powroty do przeszłości Agaty Smólskiej-Mackiewicz
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 18:22
Malarskie powroty do przeszłości Agaty Smólskiej-Mackiewicz
Na sztaludze w drugim końcu pracowni przy oknie w ostro padających p ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
niedziela, 07 kwietnia 2019 20:22
Gdańsk LOTOS Siesta Festival 2019 – Kto? Gdzie? Kiedy?
Cztery dni, 10 koncertów i siedmioro artystów, Siesta Festival po ra ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Powstanie 10 małych placów zabaw

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 12 sierpnia 2011 16:48

altMamy dobrą wiadomość dla wszystkich mam i ich pociech, które lubią się bawić na placach zabaw – obwieszczają urzędnicy gdańskiego magistratu. W Gdańsku, do 15 grudnia 2011 r., powstanie dziesięć nowych, małych placów zabaw. 

 

Rozstrzygnięto tegoroczną edycję konkursu na utworzenie ogródków zabawowych dla dzieci. 10 organizacji pozarządowych otrzyma dofinansowanie w wysokości 50 tysięcy złotych. Warunkiem otrzymania dotacji jest teraz podpisanie umowy z miastem.

- Konkursowa komisja przyznawała punkty w kategoriach merytoryczna ocena projektu, ogólne doświadczenie organizacji, koszt realizacji projektu, wkład własnej pracy, rodzaj i typ urządzeń, dotychczasowa współpraca z miastem, staranność przygotowania oferty. Patrzyliśmy na lokalizacje, w których proponowano utworzenie placu zabaw – informuje Grażyna Nojek-Gren z Wydziału Programów Rozwojowych UM w Gdańsku.


Uznanie miasta zyskały: Zgromadzenie Służebnic Matki Dobrego Pasterza-Świetlica Wsparcia Dziennego „Przystań” (utworzenie placu zabaw w Brzeźnie), Stowarzyszenie „Nasze Siedlce”, (utworzenie placu zabaw w Szadółkach), TKKF Ognisko „JAGUAR” (utworzenie placu zabaw na Chełmie), Towarzystwo Pomocy im. „Brata Alberta” (utworzenie placu zabaw w Nowym Porcie), Stowarzyszenie „Nasze Siedlce” (utworzenie placu zabaw na Siedlcach), Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (utworzenie placu zabaw na Przymorzu), Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej „MROWISKO” (utworzenie placu zabaw na Dolnym Mieście), Forum Rad Dzielnic Stowarzyszenie (utworzenie placu zabaw w Osowej i we Wrzeszczu Dolnym), Stowarzyszenie „Nasze Siedlce” (utworzenie placu zabaw w dzielnicy Piecki- Migowo).
ASGRelated news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 Grażyna 2011-08-17 11:01
Nie cieszmy się zbytnio,bo będzie tak jak z wybiegiem dla psów na ul.Białej.Spieszono się aby zdążyć przed wyborami samorządowymi tzn.wycięto przepiękne krzewy dzikich róż,ogrodzono i zostawiono.Teraz to zarosło chaszczami perzu i innego zielska,a nad tym wszystkim góruje tablica inwestora czyli UM!A prosto z wybiegu wchodzimy na plac zabaw przy ul.Waryńskiego-zdezelowana huśtawka,pseudo piaskownica,tra wa po pachy i dumna tablica PLAC ZABAW-żeby się ktoś nie pomylił i nie wziął placu za śmietnik.Ciekawe czy pani Nojek-Gren lub jej współpracownicy oglądali te miejsca?
Pozdrawiam GM
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież