Orlen przejmuje Energę: Płażyński prostuje polityków PO » Pomorscy politycy PO - Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, Mieczysław Struk, marszałek wojewód... Foto "Kwiatki": Temida na haku » Ostatni sprawiedliwy Charytatywny wernisaż „Moda kontra rak” » Fundacja z Pompą – Pomóż Dzieciom z Białaczką oraz projektantka Adrianna Złoch zapraszają na charyta... W 35. rocznicę powstania FMW » W ramach obchodów 35 rocznicy powstania Federacji Młodzieży Walczącej działacze federacji 13 grudnia... Pięściarze amatorzy walczyli w szczytnym celu » Na ringu klubu bokserskiego Ring3city odbyła się gala White Collar Boxing Night XIX. W sześciu walka... "Wasze Historie Po Oruńsku": piłka nożna i zapasy » W piątek, 6 grudnia, w Stacji Orunia odbyła się premiera piątego numeru gazetki "Wasze Historie Po O... Szósty przejazd tramwaju „Zrób prezent - podziel się sobą” » 6 grudnia po raz szósty po Gdańsku jeździł specjalny tramwaj w ramach akcji „Zrób prezent - podziel ... Radni PiS pytają o udostępnienie Teatru Szekspirowskiego na konwencję ... » Przemysław Majewski i Andrzej Skiba, radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska, złożyli ... Szymon Hołownia ogłosił swój start w wyborach prezydenckich » W niedzielę podczas wydarzenia „Dlaczego i po co?” w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim Szymon Hołownia... Paweł Soloch: Największe ćwiczenia od zimnej wojny » Z ministrem Pawłem Solochem, szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego, rozmawia Krzysztof Świątek- Pre...
Reklama
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
wtorek, 03 grudnia 2019 21:54
Korol w kadrze Dulkiewicz - dołączył bohater taśm Neumanna!
Adam Korol, b. poseł PO, specyficzny bohater taśm Neumanna - "Nie os ...
Trefl nie wykorzystał swoich szans z ZAKSĄ
niedziela, 08 grudnia 2019 23:04
Trefl nie wykorzystał swoich szans z ZAKSĄ
Duży opór stawili ZAKS-ie siatkarze Trefl. Gdańszczanie w trzech pi ...
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
poniedziałek, 09 grudnia 2019 14:52
Energa przedłużyła umowę z Lechią Gdańsk
Piłkarze Lechii Gdańsk kolejny sezon będą grać z logiem Energi na ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańsk przez pryzmat
poniedziałek, 02 grudnia 2019 13:05
Gdańsk przez pryzmat
Zdecydowana postawa nieformalnej grupy artystów pracującej przy twor ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
sobota, 09 listopada 2019 08:38
LORD OF THE DANCE – Dangerous Games w ERGO Arenie
W Gdańsku 16 listopada br. w ERGO Arenie zagości widowisko LORD OF T ...
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
poniedziałek, 28 października 2019 20:45
31 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Stanisława Ormińskiego w Rumia
Festiwal Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumia od ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Powstanie 10 małych placów zabaw

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
piątek, 12 sierpnia 2011 16:48

altMamy dobrą wiadomość dla wszystkich mam i ich pociech, które lubią się bawić na placach zabaw – obwieszczają urzędnicy gdańskiego magistratu. W Gdańsku, do 15 grudnia 2011 r., powstanie dziesięć nowych, małych placów zabaw. 

 

Rozstrzygnięto tegoroczną edycję konkursu na utworzenie ogródków zabawowych dla dzieci. 10 organizacji pozarządowych otrzyma dofinansowanie w wysokości 50 tysięcy złotych. Warunkiem otrzymania dotacji jest teraz podpisanie umowy z miastem.

- Konkursowa komisja przyznawała punkty w kategoriach merytoryczna ocena projektu, ogólne doświadczenie organizacji, koszt realizacji projektu, wkład własnej pracy, rodzaj i typ urządzeń, dotychczasowa współpraca z miastem, staranność przygotowania oferty. Patrzyliśmy na lokalizacje, w których proponowano utworzenie placu zabaw – informuje Grażyna Nojek-Gren z Wydziału Programów Rozwojowych UM w Gdańsku.


Uznanie miasta zyskały: Zgromadzenie Służebnic Matki Dobrego Pasterza-Świetlica Wsparcia Dziennego „Przystań” (utworzenie placu zabaw w Brzeźnie), Stowarzyszenie „Nasze Siedlce”, (utworzenie placu zabaw w Szadółkach), TKKF Ognisko „JAGUAR” (utworzenie placu zabaw na Chełmie), Towarzystwo Pomocy im. „Brata Alberta” (utworzenie placu zabaw w Nowym Porcie), Stowarzyszenie „Nasze Siedlce” (utworzenie placu zabaw na Siedlcach), Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (utworzenie placu zabaw na Przymorzu), Towarzystwo Profilaktyki Środowiskowej „MROWISKO” (utworzenie placu zabaw na Dolnym Mieście), Forum Rad Dzielnic Stowarzyszenie (utworzenie placu zabaw w Osowej i we Wrzeszczu Dolnym), Stowarzyszenie „Nasze Siedlce” (utworzenie placu zabaw w dzielnicy Piecki- Migowo).
ASG



Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Komentarze  

 
0 #1 Grażyna 2011-08-17 11:01
Nie cieszmy się zbytnio,bo będzie tak jak z wybiegiem dla psów na ul.Białej.Spieszono się aby zdążyć przed wyborami samorządowymi tzn.wycięto przepiękne krzewy dzikich róż,ogrodzono i zostawiono.Teraz to zarosło chaszczami perzu i innego zielska,a nad tym wszystkim góruje tablica inwestora czyli UM!A prosto z wybiegu wchodzimy na plac zabaw przy ul.Waryńskiego-zdezelowana huśtawka,pseudo piaskownica,tra wa po pachy i dumna tablica PLAC ZABAW-żeby się ktoś nie pomylił i nie wziął placu za śmietnik.Ciekawe czy pani Nojek-Gren lub jej współpracownicy oglądali te miejsca?
Pozdrawiam GM
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież