Dama z bursztynem za 18 450 zł » Kancelaria prezydenta zapłaciła za nowe insygnia władzy prezydent Aleksandry Dulkiewicz 18 450 zł. Z... Magdalena Adamowicz rozpoczyna listem swoją kampanię wyborczą » Magdalena Adamowicz w ciągu dwóch miesięcy jakie minęły od tragicznej śmierci jej męża wyrosła na wa... Tadeusz Cymański: Urna prawdę nam powie » Z posłem Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), europosłem w latach 2009-2014 rozmawia Artur S. Gór... 979 kandydatów do Rad Dzielnic » 24 marca zostaną wybrane Rad Dzielnic na lata 2019-2023 w 34 dzielnicach Gdańska. Do Miejskiej Komi... 25. Targi Akademia » W ramach Święta Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się Targi AKADEMIA oraz DNI OTWARTE Uczelni.Targi AKA... Więcej pieniędzy na Pomorzu na endoprotezy i psychiatrię » Dodatkowe prawie 10 milionów złotych pomorski NFZ przeznaczy na wszczepianie endoprotez stawów biodr... Lotos nagrodził pracownice stacji paliw, które uratowały niemowlę » Pracownice stacji paliw Lotos, które uratowały niemowlę, zostały nagrodzone przez władze spółki. Pan... Święto Uniwersytetu Gdańskiego – otwarcie roku jubileuszowego 50-lecia... » 20 marca 2020 roku minie 50 lat od powstania Uniwersytetu Gdańskiego. Dziś to największa uczelnia w ... Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej » Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielnic w Gdańsku.- Czy mieszkańcy ul.Ko... Pomnik rotmistrza Pileckiego w Gdańsku jeszcze nie stanął, a już jest ... » 15 marca br. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku otrzymało wydaną w imieniu prezydent Miasta Gdańska...
Reklama
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
wtorek, 19 marca 2019 13:46
Teresa Wulnikowska: Przymorze wzdłuż Kołobrzeskiej
Rozmowa z Teresą Wulnikowską, jedyną kandydatką SLD do rad dzielni ...
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
sobota, 23 marca 2019 22:18
Trefl zawiódł w ostatnim meczu rundy zasadniczej
Dużą niespodzianką zakończył się ostatni mecz rundy zasadniczej ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
wtorek, 05 marca 2019 14:11
Ewy Bogucka Pudlis w malborskim „Szpitalu Jerozolimskim”
Nie często wybieram się na wystawy malarstwa poza granice trójmiejs ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
wtorek, 15 stycznia 2019 17:44
Gala Wiedeńska w Sali Koncertowej NOT
9 marca w Gdańsku Sali Koncertowej NOT, ul. Rajska 6, odbędzie się ...
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
niedziela, 24 lutego 2019 16:54
Rumia miastem sportu. Plebiscyt na sportowców, trenerów i działaczy 25-lecia
Gala Sportu w Hali widowiskowo-sportowej MOSiR Rumia 22 lutego br., po ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...

Potrójna dawka Flamenco w Filharmonii

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
niedziela, 06 listopada 2011 10:46

altZ okazji Święta Narodowego Hiszpanii, Ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce Francisco Fernandez Fabregas (na zdjęciu drugi z lewej) oraz Konsul Honorowy Królestwa Hiszpanii w Gdańsku Maciej Dobrzyniecki (na zdjęciu pierwszy z lewej) mieli zaszczyt zaprosić na pokaz flamenco w wykonaniu słynnej hiszpańskiej grupy Tablao Flamenco Cordobes. 

alt


Zainteresowanie trójmiejskiej publiczności było tak duże, że 4 listopada (piątek) w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina na Ołowiance w Gdańsku, odbyły się aż trzy jednogodzinne koncerty, o godzinie 18, 20 i 22. Dziesięcioosobowa grupa artystów pochodzących z Barcelony, dała wspaniałą lekcję flamenco. Wydobywające się ze strun dwóch gitar klasycznych dźwięki, wraz z rytmicznym i przenikającym się klaskaniem w dłonie, a także z fenomenalnym tańcem połączonym ze stepowaniem oraz męskim śpiewem, przeniosły nas do Andaluzji. Dominowała też świetna technika, jaką zademonstrowali wszyscy wykonawcy. Najbardziej zadziwił solowy popis Óscara de los Reyes Rodrígueza, który za pomocą finezyjnie stepujących stóp, a cappella, zaprezentował niezwykły minispektakl ruchu, ciała i dźwięku.


alt


Popis dały też tancerki ubrane w długie suknie i duże chusty. Cały koncert odbywał się przy bardzo skromnej aranżacji. Poza hiszpańskimi kostiumami tancerzy (przeważała czerń i czerwień) oraz punktowym białym i czerwonym światłem wyłaniającym artystów z mroku na początku każdego utworu, nie było innych elementów scenografii. Mimo tej scenicznej prostoty, hiszpańscy artyści oczarowali gdańską publiczność ognistym flamenco.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież