Gdańska pikieta przeciwko faszyzmowi » „Nacjonalizm zabija”, „Stop rasizmowi” – z takimi hasłami pikietowali uczestnicy happeningu, który o... Ostrzał Muzeum II Wojny Światowej » Delegatura CBA w Gdańsku prowadzi, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, śledztwo dotyczące ... Pomorscy uczniowie dyskutowali o sztucznej inteligencji » Około 300 uczniów z Pomorza wzięło udział w I Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej "Sztuczna... Oświadczenie Wojewody Pomorskiego » Oświadczenie Wojewody Pomorskiego odnoszące się do przegłosowania w Parlamencie Europejskim rezolucj... Nie będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta Jacka Karnowskieg... » Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Sopotu zebrało blisko 3100 podpisów pod wnioskiem w sprawie referendum... Udany III kwartał dla Grupy Energa. Dystrybucja motorem rozwoju » - Bardzo dobre wyniki trzeciego kwartału pokazują, że wykorzystaliśmy skutecznie wszystkie przewagi ... Krzysztof Piekarski: PiS ma plan skrojony nie na jedną kadencję » Z dr Krzysztofem Piekarskim, politologiem, pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Zakładzie Teorii Poli... Paweł Braun: Dobrze jak od czasu do czasu pewne epoki zamykamy i otwie... » Rozmowa z Pawłem Braunem, dyrektorem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conr... W TVP3 o konflikcie w Operze Bałtyckiej: trzeba szukać porozumienia i ... » TVP3 Gdańsk w programie „Pomorze Samorządowe” zajęła się palącym konfliktem w Operze Bałtyckiej. Pie... Gdyński magistrat broni się przed udostępnieniem nagrań obrad rajców » Dzień obrad rady miejskiej to każdego miesiąca w roku ważny dzień dla mieszkańców miast. Wtedy właśn...
Reklama

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 13 sierpnia 2015 12:02

Na zaproszenie Fundacji Romualda Koperskiego do Polski przyjechało 21 polskich dzieci z Syberii.Dzieci, które przyjechały na zaproszenie Fundacji Romualda Koperskiego są potomkami Polaków, którzy nie zawsze z własnej woli znaleźli się na Syberii. Stanowią ewenement wśród innych wieloletnich skupisk polonijnych. Pielęgnują polską mowę i polskie tradycje.


Dzieci, które przyjechały do Polski są z Buriacji i Chakasji. Są to olbrzymie regiony syberyjskie. Dzieci przez kilka dni przebywają w Jastarni. 17 sierpnia przypłyną do Gdańska, w którym przejdą się starówką, zwiedzą Kościół Mariacki, ratusz Wielkiego Miasta, pojadą na Westerplatte. Jeśli starczy czasu to planowana jest wizyta w Oliwie i wysłuchanie koncertu organowego. Z Gdańska dzieci przeniosą się do miejscowości Czarne koło Skórcza. W bogatym programie na kolejne dni jest zwiedzanie Malborka, Sopotu, Gdyni, Torunia, dinoparku w Solcu Kujawskim. Dzieci będą w Polsce do 24 sierpnia.


- Program wizyty jest bogaty i złożony - powiedział Romuald Koperski. - Chodzi o to, żeby dzieci zobaczyły jak najwięcej rzeczy w Polsce, żeby wjechały z poczuciem spełnienia i dumy że są Polakami. Dzieci pięknie śpiewają i recytują po polsku. W każdym miejscu mogą pokazać, że potrafią po polsku zaśpiewać piosenki, których dzieci z Polski nie potrafią.
Tomasz Łunkiewicz


 Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Sport w szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam