Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały » Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil Struk uzyskał najlepszy indywidualni... Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat...
Reklama
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
czwartek, 18 kwietnia 2024 16:32
Barwy pomorskiego sejmiku: Od Struka do Ścigały
Z poparciem 39 799 gdańszczan pomorski lider PO Mieczysław Emil
Trefl rozbity w Lublinie
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:05
Trefl rozbity w Lublinie
Bardzo jednostronny był pierwszy mecz o piąte miejsce w PlusLidze.
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Coppelia
wtorek, 09 kwietnia 2024 15:19
Coppelia
Bardzo trudno we współczesnym teatrze trafić na klasykę w
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

GWSH – nowoczesna uczelnia pełna inicjatyw!

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
wtorek, 06 września 2011 18:28

altŚwietnie wykwalifikowana kadra, piękne sale wykładowe w historycznych murach i mnóstwo inicjatyw, które przejawiają zarówno wykładowcy, jak i przede wszystkim studenci GWSH, to dobre argumenty, aby rozpocząć tu swoją przygodę wraz z innymi żakami.


Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna stwarza studentom nie tylko doskonałe warunki do nauki, ale także sposobność do wszechstronnego realizowania oraz rozwijania różnych pasji i zainteresowań. Taką pasją może być na przykład wolontariat, do którego zachęca uczelniane Biuro Karier. Z roku na rok studenci GWSH coraz częściej angażują się w nowe przedsięwzięcia i dzięki temu, pomagając drugiemu człowiekowi, stają się bardziej otwarci na innych.


alt


GWSH jest organizatorem różnych imprez kulturalnych, wystaw, prelekcji czy spotkań z ciekawymi ludźmi. Przykładem może być tegoroczny udział szkoły w ogólnopolskiej akcji Cała Polska Chodzi Boso. Imponujący dziedziniec uczelni to wymarzone miejsce na letnią imprezę, dlatego 2 czerwca br. plac przed budynkiem na ulicy Biskupiej 24b zazielenił się dzięki wielkiemu dywanowi z naturalnej trawy. W ten sposób uczestnicy imprezy byli zachęcani do zdrowego spędzania czasu wolnego, dbania o ekologię i o zrównoważony rozwój własnego otoczenia oraz do rozmaitych kreatywnych działań. W ramach imprezy odbyło się wiele ciekawych występów, pokazów i warsztatów. Gościem honorowym był profesor Andrzej Januszajtis.


Odpowiadamy na najnowsze zapotrzebowania rynku pracy!
Oferta Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej z roku na rok rozbudowuje się i dostosowuje do stale zmieniających się potrzeb rynku pracy. Służy temu zarówno otwarcie nowych kierunków kształcenia – kulturoznawstwa oraz turystyki i rekreacji – jak i tworzenie nowoczesnych, unikalnych specjalności w ramach kierunków prowadzonych w GWSH od lat. Taką nowoczesną specjalnością, zasługującą na szczególne zainteresowanie ze strony kandydatów na studia, jest „poradnictwo zawodowe i doradztwo personalne” na pedagogice.


alt


W świetle zapowiedzi Ministerstwa Edukacji Narodowej, że każde gimnazjum ma zatrudniać doradcę zawodowego, warto przybliżyć ideę poradnictwa zawodowego. Opiera się ono na założeniu, że planowanie i kształtowanie kariery zawodowej człowieka jest procesem rozpoczynającym się we wczesnym dzieciństwie i trwającym przez całe życie. Zadaniem doradcy zawodowego jest towarzyszenie klientowi w zasadniczych momentach tego procesu, pomoc w uzyskaniu wiedzy o nim samym, o otoczeniu i uwarunkowaniach, które w każdej sytuacji życia mają istotne znaczenie dla podejmowania decyzji zawodowych.


O randze poradnictwa zawodowego świadczy Rezolucja Rady Unii Europejskiej zatytułowana „Całożyciowe poradnictwo zawodowe w Europie”.
Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna kształci przyszłych doradców zawodowych na studiach pedagogicznych pierwszego oraz drugiego stopnia. Absolwenci znają między innymi metody, techniki i narzędzia pozyskiwania, gromadzenia i chronienia informacji, techniki komunikowania się, zasady postępowania w pracy z klientem, potrafią sporządzać diagnozy przydatności zawodowej i umiejętnie planować karierę zawodową. Porad udzielają młodzieży, nauczycielom i rodzicom, osobom bezrobotnym oraz wszystkim poszukującym pracy, a także pracodawcom. Ponieważ ich praca jest oparta na relacji człowiek − człowiek, mają wiedzę ogólnopedagogiczną, socjologiczną, a zwłaszcza psychologiczną. Pracują nie tylko w szkołach, lecz także w urzędach pracy, centrach informacji i planowania kariery zawodowej, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, ochotniczych hufcach pracy czy akademickich biurach karier.


alt


Kulturoznawstwo − nowość w GWSH!
Wydział Administracji i Nauk o Polityce już wkrótce rozpoczyna kształcenie na nowym kierunku studiów – kulturoznawstwie.
16 czerwca 2011 roku uchwałą Prezydium Państwowej Komisji Akredytacyjnej pozytywnie zaopiniowano wniosek Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej o nadanie uprawnień do prowadzenia kształcenia na nowym kierunku − kulturoznawstwie. Zajęcia rozpoczną się w semestrze zimowym roku akademickiego 2011/2012.


Warto zapoznać się z tą nowoczesną i bardzo popularną w ostatnim czasie dziedziną. To kierunek dla prawdziwych humanistów, a więc osób, którym szczególnie bliska jest wiedza z zakresu historii kultury europejskiej oraz jej współczesnych uwarunkowań, osób, które fascynują się literaturą, teatrem, filmem czy plastyką, chcą pracować w ośrodkach kultury, galeriach sztuki, wydawnictwach czy muzeach. Absolwenci studiów pierwszego stopnia w zakresie kulturoznawstwa będą wyposażeni w podstawową wiedzę, umiejętności i kompetencje pozwalające konkurować na rynku pracy w takich obszarach współczesnej aktywności zawodowej, jak: upowszechnianie kultury, organizacja działalności artystycznej, marketing i sponsoring działalności kulturalnej, kierowanie placówkami kultury, public relations, działalność medialna i reklamowa.


alt


Studenci kulturoznawstwa kształcą się w zakresie teorii, socjologii i antropologii kultury, psychologii społecznej, wiedzy o literaturze i sztuce, jak również filozofii i historii kultury. Mają też możliwość rozszerzenia swoich zainteresowań i praktycznych umiejętności w ramach popularnych, zgodnych z zapotrzebowaniem rynku pracy specjalności zawodowych. Uczelnia planuje uruchomienie dwóch specjalności zawodowych: antropologii kultury europejskiej oraz medioznawstwa.


Absolwenci kulturoznawstwa w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej będą osobami kompetentnymi w ocenie dorobku najważniejszych dyscyplin twórczości artystycznej, takich jak literatura, teatr, plastyka czy sztuka użytkowa. Kierunek przygotowuje także do samodzielnego uczestnictwa w różnych formach działalności kulturalnej (krytyka literacka, komunikacja międzykulturowa i wymiana kulturalna, dziennikarstwo i tym podobne). Istotnym warunkiem uzyskania tych kwalifikacji jest biegłość w posługiwaniu się językami obcymi, co kulturoznawstwo w GWSH z pewnością zagwarantuje.


alt


WARTO WIEDZIEĆ, ŻE DLA PIERWSZYCH 30 OSÓB, KTÓRE ZAPISZĄ SIĘ NA NOWY KIERUNEK W GWSH, PRZEWIDZIELIŚMY SPECJALNY RABAT – ZWOLNIENIE Z OPŁATY WPISOWEGO!


Aby zapoznać się z pełną ofertą kształcenia w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Gdańsku, a także w Filii GWSH w Koszalinie, wejdź na stronę www.gwsh.gda.pl


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież