Baśniowy świat zapałek Witolda Orzecha » Rozmowa z Witoldem Orzechem, podopiecznym Pomorskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym, ... Sukces „Seniorów z energią”. Wiosną kolejna edycja programu Grupy Ener... » Uśmiechnięci, pełni życia, gotowi do działania i wdzięczni - tacy okazali się być uczestnicy pilotaż... 12. Doroczne Spotkanie Obywatelskie Gdańszczan » Po raz dwunasty w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej prezydent Paweł Adamowicz spotkał się z mieszkańca... Grudzień 1970 w filmie i w piosence » Dramat, który rozegrał się na ulicach Gdyni, Gdańska, Szczecina i Elbląga stał się niemal natychmias... Przystanków przybywa, pociągów ciągle mało » Uroczyście otwarto nowe przystanki Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdynia Stadion i Gdynia Karwiny.... Daniel Obajtek: Patriotyzm gospodarczy zmienia Polskę » Z Danielem Obajtkiem, prezesem Grupy Kapitałowej Energa rozmawiają Artur S. Górski i Marek Formela -... Elżbieta Rucińska-Kulesz Liderem Roku w Ochronie Zdrowia » Elżbieta Rucińska-Kulesz, dyrektor NFZ Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego z siedzibą w Gdańsku, w 17... Władze Gdyni: sygnalizacja świetlna może prowokować do szybkiej jazdy… » Nie doczekają się sygnalizacji świetlnej mieszkańcy gdyńskiego Obłuża i Oksywia, zwłaszcza ci, miesz... Szydło rezygnuje, wchodzi Morawiecki » Beata Szydło złożyła rezygnację ze stanowiska premiera. Jednak nie oznacza to powołania nowego skład... Jawność w majtkach Karnowskiego. Korty w Sopocie przysługują SKT » Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, wiedział o prawach SKT do kortów, gdy zabiegał u radnych o ich wy...
Reklama

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
czwartek, 10 sierpnia 2017 19:26

Podczas warszawskiej konferencji prasowej Grupy Energa S.A. poinformowano o uzyskaniu 3 milionowego klienta. Powinna zatem rodzić się nowa strategia firmy, społecznej odpowiedzialności biznesu i jej funkcjonowania w najbliższym otoczeniu. Chodzi również o model  współpracy z najbliższymi sąsiadami firmy, mieszkańcami Oliwy. Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Daniela Obajtka Prezesa Zarządu Energa S.A.


Daniel Obajtek: To pytanie rzeczywiście dotyczy współpracy społecznej w naszym mieście, ale również zbliża się mocno do styku z polityką. Jako prezes zajmuję się zarządzaniem grupą kapitałową i osiąganiem jak najlepszych wyników, a także zdobywaniem nowych klientów. Oni będą kluczowi, ale wszystkich musimy równo traktować, ich dobro leży nam na sercu. Mimo trudnego otoczenia zewnętrznego, mamy lepsze wyniki niż przed rokiem. Jeżeli chodzi o uczestniczenie w różnego rodzaju akcjach, organizowanych przez miasto, a które często noszą polityczne znamiona, to my nie będziemy w tym uczestniczyć. Interesują nas tylko te  wydarzenia, które w rezultacie przyniosą nam wartość dodaną. Wszystkie inne odrzucimy, nie mamy zamiaru angażować się w akcje które bardzo często, wikłają ich uczestników po jednej stronie, jedynie słusznych poglądów władz miasta i nie przenoszą się realnie na ekonomiczne uzasadnienie tych wydatków. To już się dzieje, pewne poczynania zostały mocno ograniczone, wydatki marketingowe podlegać będą baczniejszej kontroli, nie będziemy wydawać pieniędzy na słabe propozycje, wycofujemy się z pewnych projektów, które wyraźnie kierują zainteresowania w stronę polityki. Wszystkie inne sensowne koncepcje zawsze znajdą miejsce na omówienie.


alt- Czy w swojej strategii, widzicie Państwo miejsce na projekty nietypowe, a mające na celu przywrócenie naturalnych stosunków społecznych w Gdańsku? Chodzi o repolonizację instytucji, które zarządzane przez obcy kapitał w znaczny stopniu pomniejszają dochody miasta.


Daniel Obajtek: Prowadzimy w tej sprawie szereg różnych rozmów. W stosownym czasie otrzymacie Państwo pełną informację.


 Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Sport w szkole

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam