Radio Gdańsk świętowało 73. urodziny » Radio Gdańsk ma 73 lata. Podczas urodzinowej gali w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna nagrodzon... Festyn z okazji 10-lecia Fundacji "Autyzm bez Tabu" » W dniu 30 czerwca Fundacja "Autyzm bez Tabu" organizuje Festyn rodzinny z okazji 10-lecia jej powsta... 2500 książek dla 1085 uczniów maratończyków w czytaniu » 1085 uczniów - laureatów, finalistów i wyróżnionych - otrzymało 2500 książek podczas podsumowania ko... XII Pomorski Dzień na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych » Obchody XII Pomorskiego Dnia na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Rodzina blisko nas... Zmiany na stanowiskach w Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku » Z dniem 11 czerwca br. prokurator Andrzej Golec podjął nowe obowiązki w Prokuraturze Krajowej. Kiero... Trwa rejestracja na II Pomorską Uczniowską Konferencję Naukową » Tajemnice kosmosu w skali mikro- oraz makro zgłębią uczestnicy II Pomorskiej Uczniowskiej Konferencj... 4. Noc Bibliotek w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej » W sobotę, 9 czerwca, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku tak jak ponad 1800 bibliotek w cał... Wystawa „Adwokaci w służbie Ojczyźnie” » W sobotę w Muzeum II Wojny Światowej uroczyście otwarto wystawę „Adwokaci w służbie Ojczyźnie”, któr... Środowiskowa zabawa w SP 55 » Barwnie i wesoło było w sobotę w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Heweliusza w Nowym Porcie. Kilkase... Wałęsa prawdopodobnym kandydatem PO w Gdańsku » Europoseł Jarosław Wałęsa, syn byłego prezydenta Lecha Wałęsy, będzie najpewniej wspólnym kandydatem...
Reklama
Brukselskie standardy - życie na diecie euro
środa, 06 czerwca 2018 15:55
Brukselskie standardy - życie na diecie euro
Janusz Lewandowski zarabia podwójnie, Jarosław Wałęsa dostał odsz ...
Zdunek Wybrzeże powalczyło w Daugavpils, ale poległo
niedziela, 17 czerwca 2018 14:50
Zdunek Wybrzeże powalczyło w Daugavpils, ale poległo
Zdunek Wybrzeże bez punktów wraca z Daugavpils. Gdańszczanie przegr ...

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dzieje się w Gdańsku...
sobota, 16 czerwca 2018 13:45
Dzieje się w Gdańsku...
Rzeźbiarz Stanisław Gierada w Europejskim Centrum Solidarności, mal ...

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona
środa, 26 lipca 2017 18:30
Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w ...
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 20:49
Gdańsk Lotos Siesta Festival 2018 - święto muzyki, śpiewu, wiatru, morza i… przygody
Siesta Festival po raz kolejny zagości w Gdańsku. Wystąpią gwiazdy ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
środa, 14 czerwca 2017 13:58
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
czwartek, 10 sierpnia 2017 19:26

Podczas warszawskiej konferencji prasowej Grupy Energa S.A. poinformowano o uzyskaniu 3 milionowego klienta. Powinna zatem rodzić się nowa strategia firmy, społecznej odpowiedzialności biznesu i jej funkcjonowania w najbliższym otoczeniu. Chodzi również o model  współpracy z najbliższymi sąsiadami firmy, mieszkańcami Oliwy. Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Daniela Obajtka Prezesa Zarządu Energa S.A.


Daniel Obajtek: To pytanie rzeczywiście dotyczy współpracy społecznej w naszym mieście, ale również zbliża się mocno do styku z polityką. Jako prezes zajmuję się zarządzaniem grupą kapitałową i osiąganiem jak najlepszych wyników, a także zdobywaniem nowych klientów. Oni będą kluczowi, ale wszystkich musimy równo traktować, ich dobro leży nam na sercu. Mimo trudnego otoczenia zewnętrznego, mamy lepsze wyniki niż przed rokiem. Jeżeli chodzi o uczestniczenie w różnego rodzaju akcjach, organizowanych przez miasto, a które często noszą polityczne znamiona, to my nie będziemy w tym uczestniczyć. Interesują nas tylko te  wydarzenia, które w rezultacie przyniosą nam wartość dodaną. Wszystkie inne odrzucimy, nie mamy zamiaru angażować się w akcje które bardzo często, wikłają ich uczestników po jednej stronie, jedynie słusznych poglądów władz miasta i nie przenoszą się realnie na ekonomiczne uzasadnienie tych wydatków. To już się dzieje, pewne poczynania zostały mocno ograniczone, wydatki marketingowe podlegać będą baczniejszej kontroli, nie będziemy wydawać pieniędzy na słabe propozycje, wycofujemy się z pewnych projektów, które wyraźnie kierują zainteresowania w stronę polityki. Wszystkie inne sensowne koncepcje zawsze znajdą miejsce na omówienie.


alt- Czy w swojej strategii, widzicie Państwo miejsce na projekty nietypowe, a mające na celu przywrócenie naturalnych stosunków społecznych w Gdańsku? Chodzi o repolonizację instytucji, które zarządzane przez obcy kapitał w znaczny stopniu pomniejszają dochody miasta.


Daniel Obajtek: Prowadzimy w tej sprawie szereg różnych rozmów. W stosownym czasie otrzymacie Państwo pełną informację.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież