Referendum w sprawie odwołania prezydenta Sopotu - faktem » Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Sopotu złożyło wymagane 2970 podpisów w sprawie referendum dotyczącego... Zmarł ksiądz infułat Stanisław Bogdanowicz » W piątek zmarł ksiądz infułat Stanisław Bogdanowicz, były proboszcz Bazyliki Mariackiej. Ks. Stanisł... Jarosław Bierecki: Pozbyliśmy się szpitali, problemy pozostały » Z Jarosławem Biereckim, radnym klubu PiS i przewodniczący komisji rewizyjnej Sejmiku Województwa Pom... Będzie referendum w sprawie odwołania Jacka Karnowskiego » Stowarzyszenie "Mieszkańcy dla Sopotu" zebrało wymaganą liczbę podpisów pod wnioskiem o przeprowadze... Dni Chryzantemy po raz 12-ty » Koniec października to szczególny czas zakupów i przygotowań, aby 1 listopada groby naszych zmarłych... W gdańskiej komunikacji brak porozumienia » Trwa pat w negocjacjach w spółce Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Dwa razy w tym tygodniu 16 i 19 paźdz... Harcerska ścieżka do prywatnej działki » Skautowego Jamboree nie będzie na Wyspie Sobieszewskiej. Wiadomo o tym od 16 sierpnia br., gdy w Bak... Karnowski na włosku - tylko 100 podpisów... » Niespełna 100 podpisów brakuje, by referendum w sprawie odwołania prezydenta Sopotu Jacka Karnowskie... Wystartowała VI edycja Gdynia E(x)plory Week » W środę, 18 października, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia rozpoczęła się VI edycja ... Prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku jego były wiceprezes i rzecznik Raf... » Sędzia Rafał Terlecki został powołany przez Ministra Sprawiedliwości na prezesa Sądu Okręgowego w Gd...
Reklama

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
czwartek, 10 sierpnia 2017 19:26

Podczas warszawskiej konferencji prasowej Grupy Energa S.A. poinformowano o uzyskaniu 3 milionowego klienta. Powinna zatem rodzić się nowa strategia firmy, społecznej odpowiedzialności biznesu i jej funkcjonowania w najbliższym otoczeniu. Chodzi również o model  współpracy z najbliższymi sąsiadami firmy, mieszkańcami Oliwy. Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Daniela Obajtka Prezesa Zarządu Energa S.A.


Daniel Obajtek: To pytanie rzeczywiście dotyczy współpracy społecznej w naszym mieście, ale również zbliża się mocno do styku z polityką. Jako prezes zajmuję się zarządzaniem grupą kapitałową i osiąganiem jak najlepszych wyników, a także zdobywaniem nowych klientów. Oni będą kluczowi, ale wszystkich musimy równo traktować, ich dobro leży nam na sercu. Mimo trudnego otoczenia zewnętrznego, mamy lepsze wyniki niż przed rokiem. Jeżeli chodzi o uczestniczenie w różnego rodzaju akcjach, organizowanych przez miasto, a które często noszą polityczne znamiona, to my nie będziemy w tym uczestniczyć. Interesują nas tylko te  wydarzenia, które w rezultacie przyniosą nam wartość dodaną. Wszystkie inne odrzucimy, nie mamy zamiaru angażować się w akcje które bardzo często, wikłają ich uczestników po jednej stronie, jedynie słusznych poglądów władz miasta i nie przenoszą się realnie na ekonomiczne uzasadnienie tych wydatków. To już się dzieje, pewne poczynania zostały mocno ograniczone, wydatki marketingowe podlegać będą baczniejszej kontroli, nie będziemy wydawać pieniędzy na słabe propozycje, wycofujemy się z pewnych projektów, które wyraźnie kierują zainteresowania w stronę polityki. Wszystkie inne sensowne koncepcje zawsze znajdą miejsce na omówienie.


alt- Czy w swojej strategii, widzicie Państwo miejsce na projekty nietypowe, a mające na celu przywrócenie naturalnych stosunków społecznych w Gdańsku? Chodzi o repolonizację instytucji, które zarządzane przez obcy kapitał w znaczny stopniu pomniejszają dochody miasta.


Daniel Obajtek: Prowadzimy w tej sprawie szereg różnych rozmów. W stosownym czasie otrzymacie Państwo pełną informację.


 Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

W obiektywie Macieja Kostuna


2_neptun.jpg

Aktywne lato z GOKF i ENERGĄ

Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam