Grzegorz Strzelczyk: Miasto nie jest biznesmenem » Z Grzegorzem Strzelczykiem, radnym PiS rozmawia Artur S. Górski- Czy dzieciom i młodzieży z Gdańska ... Ponad 8 mln złotych na reklamy Gdańska - prof. Czauderna pyta prezyden... » Dobra propaganda, to propaganda skuteczna. Liczona ilością odsłon stron i podstron, materiałów zamie... Bunt gdańskiego barona - Adamowicz sam(o)rządzi » Oskarżony o składanie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych i podejrzewany o oszustwa podatkowe,pozb... Beton na boiskach AWFiS » Maklerzy umysłów czy Parceli Dziwna sytuacja w oliwskiej AWFiS. Na wniosek uczelni procedowany j... Oświadczenie Piotra Dudy » Koleżanki i Koledzy, Członkowie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność", cora... J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! » Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezydenta Sopotu. -W programie na ż... Co ustali prokurator? - Grunwaldzka 597 » Sprzedaż przy ul. Grunwaldzkiej 597 w Oliwie jest badana przez prokuraturę. Sprawdzana jest sama tra... Tlen jako opium? » ”Tlen” od czasu swojego powstania (rok 2003) przewędrował już przez wiele polskich teatrów (również ... Karol Rabenda: Mam plan dla Gdańska » Konieczny jest zwrot ku mieszkańcom, traktowanym przez włodarza jak najemcyZ Karolem Rabendą, wicepr... Impulsy płyną z Tel Awiwu - wywiad z Leszkiem Millerem » W zachowaniu Polaków wobec Żydów w czasie wojny mieliśmy wszelkie możliwe postawy. Od pięknych i her...
Reklama

Ocena użytkowników: / 15
SłabyŚwietny 
czwartek, 10 sierpnia 2017 19:26

Podczas warszawskiej konferencji prasowej Grupy Energa S.A. poinformowano o uzyskaniu 3 milionowego klienta. Powinna zatem rodzić się nowa strategia firmy, społecznej odpowiedzialności biznesu i jej funkcjonowania w najbliższym otoczeniu. Chodzi również o model  współpracy z najbliższymi sąsiadami firmy, mieszkańcami Oliwy. Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Daniela Obajtka Prezesa Zarządu Energa S.A.


Daniel Obajtek: To pytanie rzeczywiście dotyczy współpracy społecznej w naszym mieście, ale również zbliża się mocno do styku z polityką. Jako prezes zajmuję się zarządzaniem grupą kapitałową i osiąganiem jak najlepszych wyników, a także zdobywaniem nowych klientów. Oni będą kluczowi, ale wszystkich musimy równo traktować, ich dobro leży nam na sercu. Mimo trudnego otoczenia zewnętrznego, mamy lepsze wyniki niż przed rokiem. Jeżeli chodzi o uczestniczenie w różnego rodzaju akcjach, organizowanych przez miasto, a które często noszą polityczne znamiona, to my nie będziemy w tym uczestniczyć. Interesują nas tylko te  wydarzenia, które w rezultacie przyniosą nam wartość dodaną. Wszystkie inne odrzucimy, nie mamy zamiaru angażować się w akcje które bardzo często, wikłają ich uczestników po jednej stronie, jedynie słusznych poglądów władz miasta i nie przenoszą się realnie na ekonomiczne uzasadnienie tych wydatków. To już się dzieje, pewne poczynania zostały mocno ograniczone, wydatki marketingowe podlegać będą baczniejszej kontroli, nie będziemy wydawać pieniędzy na słabe propozycje, wycofujemy się z pewnych projektów, które wyraźnie kierują zainteresowania w stronę polityki. Wszystkie inne sensowne koncepcje zawsze znajdą miejsce na omówienie.


alt- Czy w swojej strategii, widzicie Państwo miejsce na projekty nietypowe, a mające na celu przywrócenie naturalnych stosunków społecznych w Gdańsku? Chodzi o repolonizację instytucji, które zarządzane przez obcy kapitał w znaczny stopniu pomniejszają dochody miasta.


Daniel Obajtek: Prowadzimy w tej sprawie szereg różnych rozmów. W stosownym czasie otrzymacie Państwo pełną informację.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej! J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Rozmowa z dr. Jarosławem Duszewskim, niezależnym kandydatem na prezy ...
J. Duszewski: Dość Karnowskiego - Sopotem można zająć się lepiej!
Prezydenci ministrów Prezydenci ministrów
Mateusz Morawiecki został 16 - a właściwie 17, bo M.F. Rakowski, kt ...
Prezydenci ministrów
Lechii sześć - drużyna jedna! Lechii sześć - drużyna jedna!
Biało-zieloną drużynę piłkarską obsługuje 5 spółek i fundacja ...
Lechii sześć - drużyna jedna!

Galeria Sztuki Gdańskiej

Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci
Sztukę prof. Wiesława Zaremby zawsze charakteryzuje doskonały rysun ...
Profesor Wiesław Zaremba artysta z Uniwersytetu Sabanci

W obiektywie Macieja Kostuna

Odkrywanie tajemnic spod ogona Odkrywanie tajemnic spod ogona
Solidarność męska powinna mnie powstrzymać od plotek na tematy int ...
Odkrywanie tajemnic spod ogona

Sport w szkole

Program ferii z GZSiSS Program ferii z GZSiSS
Od 29 stycznia do 9 lutego w województwie pomorskim dzieci i młodzie ...
Program ferii z GZSiSS
Młody jazz 3-miasta Młody jazz 3-miasta
21 lipca w Ogrodzie Muzeum Miasta Sopotu wystąpi Tomasz Chyła Quinte ...
Młody jazz 3-miasta
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II 30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
12 czerwca w Gimnazjum w Kosakowie (woj. pomorskie) odbyła  się Woj ...
30 lat od pielgrzymki na Wybrzeże Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Świętym Janie Pawle II
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze powr ...
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Ta witryna korzysta z plików cookie. W ustawieniach swojej przeglądarki internetowej możesz w każdym momencie wyłączyć ten mechanizm. W celu pozyskania dodatkowych informacji na ten temat zobacz informacje o cookies.
OK, zamykam